Starší dotaz #862

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobry den. Se zenou mame dva syny.Jednomu je 20 let a druhej ma 16.Mame za sebou 20 lete manzelstvi plne radosti i potizi hlavne v podnikani.Bohuzel posledni leta se nam nevedlo nejlip a doslo i na nekontrolovane piti alkoholu u nas obou.Zena se rozhodla pro lecebnu a tu take absolvovala.Po navratu se ovsem odstehoala docastne k rodicum a po dvou mesicich odesla za praci 150km od domova a nepodala nam o sobe zadne informace.Dodnes vse taji,ale jiz se jednou tydne alspon sejde u rodicu s detma.Mimo domov je uz 5 mesicu.Prestala se mnou komunikovat a nezveda ani telefony.Rika ze chce byt co nejdal ode mne,ale nedostalo se mi zadne vysvetleni po jejim navratu s leceni proc a co mohu napravit.Sam po jejim navratu take uz nepiju a chodim k psychologovi pro rady jak zachranit rozpadajici se manzelstvi.Zatim ,ale jsme nedosli k zadnemu vysvetleni co ji vedlo k tomu ze opustila manzelstvi se dvema byt jiz velkyma detma,prestoze bylana ne vzdy hodne fixovana.Jeji rodice na kterych je dost zavisla ji navic v tom hodne pomahaji a kryji jeji navstevy.Spolecne tedy se snazi podporit manzelku v jejim pocinani.Jsem porad v depresi a je toho na mne uz prilis.Musim zvladat domacnost i tezkou dobu pro podnikani a take krizi v manzelstvi.Nevim jak pomoct manzelce a dat vse doporadku,vim ze je i tak netastna.Chapu ze se snazi bojovat s alkoholem a najit sebe sama,ale je nutne proto spalit mosty a rozvratit rodinu?Neni jine reseni? Kde se vzalo v ni tolik nenavisti,arogance,krutosti a opovrzeni? Jinak to pocinani pri obcastnem telefonnim styku bohuzel nejde nazvat.Trapime se se syny a nikdo ji nerozumime.Navic po lecebne hodne zhubla az jsme zjistili ze je podle testu na hranici anorexie.V soucastnosti ale nevime jak na tom je.Jen tolik co si kluci vsimli ze je prilis hubena.Obavam se i o jeji zdravi a nevim jestli to muze mit souvislost s jejim chovanim a pristupem.Je agresivni a nepristupna a taky hodne panovacna.Zname se 25 let.Vdy byla skvela,hodna a zodpovedna mama i manzelka,ale ted je to jiny clovek a nemame pocit ze by vse bylo vporadku.K lekari jit nechce.Prosim poradte jak komunikovat.Na rady odmlceni se a cekani jak se rozhodne sama uz neverim.Je to stejne a horsi.Dekuji mockrat za odpoved.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milý Petře, nezbývá nic jiného než novou situaci přijmout a akceptovat ji… Jen mne napadá, že při léčbě závislosti v léčebně bývá možnost kontaktu a spolupráce s rodinými příslušníky – mezi vámi a jejím ošetřujícím lékařem ke komunikaci nedošlo? Bylo by to užitečné… Mmj. na "zachraňování" manželství musí být dva – jeden to udělat nemůže…

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.