Starší dotaz #868

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobry den:) som studentkou gymnazia a od septembra vstupujem do 4.rocnika, cize maturitneho. Mam velky problem s vyberom maturitnych predmetov, lebo neviem aku profesiu by som v buducnosti chcela vykonavat. Povodne som sa chcela zamerat na ekonomicke studium, ale psychlogicka ktora navstivila nasu skolu mi to neodporucila, nakolko mam znamku z matematiky 3 a moja logika nie je az na takej dobrej urovni. Nepatrim vsak k studentom, ktori sa dokazu denne ucit 5 – 8 hodin a preto maturita napr. z dejepisu neprichadza v uvahu. Viem si predstavit pracu s ludmi, no verejnu spravu nie. Dakujem :)

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Katko, myslela jsi, že nezvládneš tolik hodin se učit, když přijdeš ze školy? Tomu bych rozuměla. Při studiu na vysoké škole by bylo dobré počítat s tím, že v některých obdobích se budeš učit 5-8h denně. Práce s lidmi je opravdu široký pojem – projdi si na ekonomické škole nabídku různých oborů, třeba mezi nimi najdeš takový, který by ti vyhovoval (např. řízení lidských zdrojů HR) Obor by bylo dobré vybírat dle toho, na co se cítíš a co chceš vykonávat opravdu dobře a zároveň, nezapomenout na využití na trhu práce. (práci ve veřejné správě ti také nedoporučuji ;)) Štastnou volbu

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.