Starší dotaz #878

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Někde jsem četla, že nás velice ovlivňuje, jaké máme se svými rodiči. Je mi 18 a pořád u nich bydlím. Problém je v tom, že si s tátou vůbec nerozumím a abych řekla pravdu, myslím, že to dost věcí v mém životě ovlivňuje. Nedokážu se s ním o něčem jen tak bavit, nedokážeme se spolu jen tak zasmát, neumím si představit, že bych s ním jela někam na výlet. S mamkou mi je úplně super a nemám žádný problém. Jen mě trápí ten táta. Zkoušela jsem to změnit, zkoušela jsem na něco zavádět hovor, něčemu se s ním zasmát, ale nejde to. On se nesnaží. Asi to není tím, že by mě neměl rád, dost věcí pro mě dělá, např. můžu se spolehnout, že pro mě kamkoliv přijede, ale někdy mi příjde jako by to dělal jen z povinnosti. Dalším problémem jsou naše názory, dřív jsem k němu vzhlížela, ale později jsem si uvědomila, že on vlastně ani snad nemá rád sebe a že taková být nechci a nemůžu. Dnes jsem jen tak u utírání nádobí zkoušela na něco zavést hovor a skončilo to naprostým fiaskem. Jen jsem se tak zamyslela a zeptala se, které vlastnosti se mu na mně líbí. Jeho odpověď mě totálně uzemnila a rozhodila. Nejdřív řekl, že neví. A pak mně začal vypočítávat všechny špatný vlastnosti, který na mě vidí. Řekl to v klidu a smrtelně vážně. Když dodal, že dřív jsem byla hodná, tak jsem musela odejít abych se uklidnila. Prostě jsem se rozbrečela, bylo mi strašně. Tak takovou mě vidí? Vždyť to není pravda! Hrozně mě tahle situace trápí a vysiluje, taky jsem si všimla, že mě to hodně ovlivňuje. Nevím co mám dělat, myslíte, že byste mi nějak dokázala poradit? Děkuju.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá neznámá, to jsi četla dobře :) vztah s tatkou je důležitý – dívky dle toho formují vztahy s muži, mínění o sobě do těchto vztahů, umění jednat s muži… Když jsem četla tvůj popsaný příběh, napadlo mne, proč jsi se slzami utekla…proč táta nemohl vidět tvou bolest… celkově si myslím, že by bylo dobré, aby jsi to s ním zkusila probrat… (s mamkou o vztahu s tátou mluvíš?) Přeji vše dobré

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.