Starší dotaz #90

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, mám následující problém: Spolu s dvěma tetami/strýci spoluvlastním dům v Praze, ve kterém je restaurace a několik bytů, které obývají "známí" těchto mých příbuzných – platí sice nájem, ale tento je jim v rámci nákladů na údržbu domu na konci roku vracen. Na slušnou žádost o kopie nájemních smluv se mi dostalo dosti hrubých nadávek a posléze zavěšený telefon. Restauraci spravuje bratranec – opět nájem činí malý zlomek obvyklého nájemného (nemluvě o tom, že předchozí nájemci bratrancem doporučení, byli vesměs tuneláři spjatí s ODS). Co mám v daném případě dělat? Snažím se na to nemyslet – člověk je na světě tak krátký čas, že kazit si jej podobnými problémy je opravdu škoda. Na druhou stranu mám pocit, že bych se bezpráví a podobným praktikám měl postavit (zjistil jsem, že když to člověk neudělá, lidé se, bohužel, chovají čím dál bezostyšněji). Asi bych měl podotknout, že, kromě této záležitosti, byly vždy vztahy mezi námi poměrně přátelské. Za odpověď předem děkuji a přeju hezkého Valentýna.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Soňo, když člověk zapomene pečovat o sebe, nechá si ubližovat, opravdu se může stát, že i to sehrává roli v prožnosti mozku a celkového zdraví organismu (mmj. symbolicky tuk staví ochranu). Dopručuji vám rozhodnout se, že se chcete naučit, jak pečovat a rozvíjet sebe a začít chodit k psychoterapeutovi.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.