Starší dotaz #900

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den, ráda bych se na Vás i já obrátila s prosbou o radu, sice je těžké můj problém sepsat do pár řádků. Jde o nevšední lásku. Je mi 28 let a mám vztah se ženatým o 35 let starším mužem, s duší tak třicetiletého muže. Trvá to tři roky, ze začátku jsme oba mysleli, že budeme přáteli, občas se vídat, jet na výlet, bohužel náš vztah se dál a dál prohluboval, až přerostl do veliké lásky a pouto mezi námi bylo stále hlubší a hlubší.Teď už je situace skoro kritická, stále řešíme co s tím, oba nechceme žít bez druhého, nemůžeme se rozejít, ale ani být spolu, jen a pouze kvůli jeho věku, kvůli tomu věkovému rozdílu, být mladší, odešel by za mnou. Oba kvůli tomu máme již delší dobu psychické problémy, on už občas užívá nějaká antidepresiva, cítíme oba stálé úzkosti, beznaděj, častý pláč, na duši nepřestávající obrovskou bolest která se nedá vůbec ničím "vyhnat", jen přítomností toho druhého, není chuť jíst, není chuť nic, nedá se s tím vůbec normálně žít. Bohužel je to již dlouhodobější stav, proto čím dál horší. Chtěla jsem se zeptat, zda mám navštívit nějakého psychologa či psychiatra, zda mi někdo může nějak pomoci, zda mě někdo může zbavit té neustálé ubíjejíci bolesti, co s tím, nevíme si rady ani on, ani já. Moc Vám děkuji.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Katko, to je tedy vskutku náročná situace. Potřebujete-li kvůli svému vztahu antidepresíva, je něco v nepořádku. Bylo by třeba nalézt každý sám pro sebe místo, úhel pohledu, který pro vás bude dobrý. Konzultací u psychologa nic nezkazíte. Bylo by dobré zapracovat s psycholéčitelem na téma pouto/závislost, láska, zakázaná láska. (doporučuji smířit se s tím, že v tuto chvíli se budete stýkat…) Držím palce

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.