Starší dotaz #903

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den paní Radano. Jsem rozvedená a mám v péči mladší dceru a starší e v péči otce,ale mladší dcera mě citově vydírá.Zkoší se mnou manipulovat a já nevm jak na ní.Našla jsem si přítel a on má též malého 8letého synka a obě dcery s ním i synkem vycházejí dobře,ale v momentě,kdy chci společně podniknout dovolenou či výlet,tak ta mladší nechce jet a tvrdí,že se jí nechce a jestli ju mám ráda,tak ju nemám nutit.Ale já jí mám ráda a vůči i příteli mě to strašně trápí a ví,že i on je z jejího chování moc smutný a chtěl by víc,ale ona je v moentě nepřístupná a odmítá s náma kamkoli jet a využívá tak i svého otce,aby mi on se pletl do mého soukromí a vměšoval se do záležitostí po kterých mu nic není!Nevím jak jí přimět,aby zmněnila názor a dodat jí tak víc sebeúcty a sebelásky,aby pochopila sama sebe a pak i nás a mě.Ona je malinko při těle a dost se za sebe stydí,ale nechce s tím nic podniknout a je v pubertě.Je jí 12let.Tak jestli mi prosím pomůžete najít cestu,jak s ní omunikovat,zda jí t mám dávat příkazemči nějak a vybranou nebo jak?Děkuji předem za pochopení a těším se na Váš názor.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Nino, očekávání obsažené ve větě: "Nevím jak jí přimět,aby zmněnila názor a dodat jí tak vícsebeúcty a sebelásky,aby pochopila sama sebe a pak i nás a mě." je jejímu věku nepřiměřené. Nechce-li jet na výlet, můžete pro ni zajistit pobyt někde jinde. Pracujte se svým strachem… díky němu jste vydíratelná… a dcera se stává vládcem. Držím palce

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.