Starší dotaz #906

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu. Jsem rozvedená a 2 roky se často scházím s přítelem. Od počátku našeho vztahu pozoruji z jeho strany méně projevovaného zájmu, než bych čekala. Přítel bývá uzavřený, o svých citech nemluví, jen výjimečně zaslechnu pochvalu na svou osobu. Nikdy mi neřekne, že mne má rád, že mi něco sluší, že se mi něco povedlo… ráda bych slyšela nějakou pochvalu apod., ale marně. V citových projevech mi to tak připadá, že více přijímá nežli dává. Moc mne to mrzí, stále mám pocit, že bych s ním měla "zatřást"… Je třeba se smířit s rozdílností našich povah nebo je možno přítele nějak "naladit", aby se projevoval? Děkuji Vám.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá ženo, ženo, jsou muži, kteří svůj handicap v oblasti citovosti chtějí rozvíjet a nepovažují to za slabost. Jiní muži o své nedostatečnosti aní nevědí. Někteří muži v průběhu manželského vztahu svoji citovost pozvolna rozvíjejí jiní nikoliv. Nevím, jaký život má za sebou váš přítel, ani zda mu svá přání a pocity sdělujete. Každopádně by bylo vhodné mu říci, co byste ráda, nedomnívat se, že na to přijde sám. Smířit se s realitou je základ k vaší vyrovnanosti (a ve změnu bych mnoho nedoufala)

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.