Starší dotaz #916

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu. Je mi 42 let a 8 let žiju s přítelem, kterému je 40 let. Na začátku našeho vztahu, asi po 3 týdnech mě seznámil se svou sestrou, které bylo 23 let. Měla přítele, který už jednou byl ve vazbě. Protože se jí už tenkrát moc nevěnoval, chodila velmi často všude s námi a s mým přítelem ještě častěji, protože v době, kdy jsem byla v práci, byla ona s ním. Ona se po půl roce se svým přítelem rozešla a navíc zjistila, že je těhotná. Stále jsem to brala tak, že je chudák, nemá moc kamarádů a tak má bráchu a mě. Časem to ovšem opravdu začlo přerůstat, když jsem si uvědomila, že kupujeme- li např. oblečení, tak vše co mi nepadne se bere sestře, že když jsem se nechala ostříhat , nechala se jako já. Jednou mému příteli řekla, proč jí nekoupil ty kalhoty co mám já, protože se jí moc líbí atd. Samozřejmě jsme to doma probírali a časem se začali hádat. Po zhruba 4 letech jsme spolu přestali i spát. Ještě k tomu všemu on podniká a jeho mamka pracovala u něj v podniku. A nejen pro sestru, museli jsme taky makat pro mamku. Jede se do makra a mamka potřebuje cukr, nebo mlíko, nebo cokoli levnějšího. Mají ještě jednoho bratra, který má rodinu, když mu volají, nezvedá telefon a schází se s nimi jen při rodinných oslavách. Pořád na něj nadávají a hlavně na jeho ženu, která prý ten nezájem způsobila. Asi po dvou letech naší známosti se přítel rozhodl koupit dům, že v něm budou s kamarádem podnikat a já hloupá mu pomohla s hypotékou. Kamarád ho okradl a dům zůstal na krku nám. Dnes tady máme restauraci, já vařím a pomáhá mi jeho matka. A on samozřejmě se cítí zavázaný, přestože jí platí každou hodinu. Dům je pro mě velikým zatížením, protože nejen vařím, ale vedu administrativu, starám se o úklid a vše co k tomu patří. Přítel není mnoho schopen, protože jak já tvrdím má levé ruce a navíc finančně sotva vycházíme. Před nedávnem se jeho sestra vdávala, našla si kluka o 10 let mladšího, protože sobě rozumově odpovídají. Doma mi bylo zděleno, že jim odmítli někde udělat svatbu a já hloupá jsem ji povolila v naší restauraci. To jsem ještě nevěděla, že budu celý den vařit a vše připravovat a budu mít zaplaceno jen minimum. Zaplatili nám pouze jídlo (se slevou pro rodinu) a vše ostatní si donesli. A ještě s nimi jel na nákup aby vše dovezl k nám. Takže za svatbu o 25 lidech platili 5 000,- kč. To byla poslední kapka i pro mne a se svým přítelem jsem se rozešla. Byla jsem už jednou vdaná a s rodinou manžela jsem vycházela neuvěřitelně dobře a taky jsme se vídali i 3 krát do týdne. Zajímal by mne Váš názor, protože samozřejmě jeho rodina tvrdí, že jsem paranoidní a žárlivá a já tvrdím, že se nám pletou do soukromí. Děkuji moc za odpověď Pavla

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Pavlo, příběh opravdu působí tak, že váš přítel se nezbavil sociální pupeční šňůry k původní rodině, co dodat? Nevěděl, kde je jeho místo a takový muž je pro partnerství nevhodný (a že jich je ;))

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.