Starší dotaz #92

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, moc Vás prosím o radu. Naše skoro 2letá dcera stále opakuje stejné výrazy-např. po probuzení,při usínání i během dne,aniž by byl důvod či jí to něco připomělo -říká-"číča drápe" nebo "nepij to" či "auto velký" a plno dalších-někdy jsme jí vysvětlovali, že kočička má drápy a nebo, aby nepila vodu ve vaně při koupání, nebo že naše auto je veliký.Další věcí je, že pokud se jí zeptáme, zda chce napít či najíst odpovídá vždy převráceně – "nechceš" nebo zda má bobka "nemáš". Neříká nemám,ale mluví ve druhé osobě. Mám hrozný strach, aby to nebyly nějaké prvky autistického chování.Jinak do očí se nám kouká, s dětmi si moc nehraje, spíše si vystačí sama. Jinak s mluvou to je myslím OK, slovní zásobu má velikou a spojuje i 3 slova. Dokáže namalovat kolo a tvary rozpoznává a pojmenovává také. Na nočník si klidně sedne, ale potřebu neudělá, používáme stále plíny, přestože ví, že bobík se dělá do nočníku, ale sama si o něj neřekne. Také špatně jí, spíše nejí, je to vždy boj, aby snědla pár lžic.Vím, že radit takhle na dálku je těžké, ale prosím alespoň o radu, zda máme vyhledat nějakého odborníka a zda případně nevíte o nějakém v Pardubickém kraji.MOC MOC předem děkuji za dopověď. Jana

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Markéto, ted by bylo dobré postupně odtruchlit potrat, rozloučení s miminkem a to nejlépe společně s partnerem. Stavy úzkosti by bylo dobré prozkoumat v kontextu vašeho života. Mívají kořeny v minulosti. Když člověk začne s touto potíží docházet na psychoterapii, daří se ji obvykle docela dobře zvládnout.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.