Starší dotaz #934

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobré ráno, je mi 35 let, mám 9 – ti letého syna a opět jsem zpackal vztah kvůli své prudké povaze. Prudká povaha se projevila v případě partnerských vztahů (žádné násilí). První partnerka (manželka) byla starší, druhá mladší.Přítelkyně, která je velice trpělivá, nesobecká, milující, … ztratila trpělivost. Dokud bydlela v podnájmu a já se za ní občas stavil, tak bylo vše dobré. Viděli jsme se kdy jsme chtěli atd. Časem jsme spolu začali bydlet. Po úmrtí jejího otce (na kterého byla fixována) jsme se přestěhovali do domu po jejím otci a začaly problémy. Chtěli jsme rodinu, postavit domek, prostě žít.Teď z toho moc nezbylo. Na mou radu zašla k psycholožce a výstup je ten, že by měla dostat do stádia, aby byla spokojena sama se sebou. Jsme nebo byli jsme spolu 3 roky a z toho 1 1/2 roku spolu bydlíme. Bohužel nemáme moc společného – zájmy, koníčky. Klady mé přítelkyně spočívají v její věrnosti, stálosti. Mnohokrát mi říkala ať na ni netlačím, ale já to neslyšel.Přítelkyně není matkou mého syna a syn s náma nežije, ale vycházejí spolu perfektně. S matkou svého syna vycházím v rámci rodičovských vztazích nadstardantně. Není důvod pro žálivost.Pokud bych věřil na znamení (jsem narozen koncem května), tak na mě Blíženec sedí naprosto.Má otázka zní: Jak dospět? Nebo spíše: Jak se zklidnit? Popřípadě: Co je špatně? PS: Je mi jasné, že to tu nerozebereme dopodrobna, jen mě zajímá, zda existuje model změny mého chování.Spokojím se s obecnou charakteristikou. Děkuji, T.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milý Tony, V čem se chcete zklidnit? V čem dospět? Proč přítelkyně šla k psycholožce? Obecně nejsou psány ani návody na polévkách Vitany, obecně můžu popsat motor (to je ale škoda času, protože to najdete v učebnici). Chcete-li pro sebe opravdu změnu, bude třeba se objednat (proč si berou lidé lektora na angličtinu i golf, nevíte?)

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.