Starší dotaz #944

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den,potřeboval bych poradit.Jsem 17.let celkem šťastně ženatý.Asi před 3.měsíci jsem u své manželky zaznamenal podezřelou změnu chování.Nedalo mi to a prohlédl si její telefon a elektronickou poštu.Našel jsem erotickou SMS od jejího kolegy.Uhodil jsem na ní,ale ona trvala na tom že jsou to jen slova,že se nikdy nic nestalo a že miluje jen mně a že si takto psychicky pomáhala protože naše manželství už nebylo tak šťastné jako dříve. Navrhoval jsem jí ať dá v práci výpověď (byla ve zkušební době) což důrazně odmítla a znovu trvala na tom že vůbec o nic nejde,vše je v pořádku a že je šťastná že má dobře placenou práci. Moc jsem tomu tedy nevěřil ale dál jsem do ničeho nešťoural a nechal jsem jí ať si vše sama ujasní a rozhodne co dál.Manželka se začala chovat velice příjemně,starostlivě a vypadalo že je vše v pořádku. Ale v poslední době jsem zjistil že občas odchází do práce o hodinu dříve než normálně. I její chování se změnilo (neplánuje budoucnost,je unavená,ustrašená o nic nemá zájem a je na ní vidět že je psychicky na dně)když se jí zeptám jestli se něco neděje nebo její vztah nepokračuje,odpoví že ten chlap je sobecký nesympatický a navíc ženatý,přísahá na vše co je jí svaté že je vše v naprostém pořádku,že by nepřežila kdyby o mně přišla.Nevím kde je pravda ale znám povahu své ženy dobře,proto si myslím že to s tím kolegou táhne dál,protože se bojí že pokud by ten vztah ukončila měla by problémy na pracovišti.Zároveň se ale bojí, abych na to nepřišel já a nerozvedl se s ní.Velice rád bych jí pomohl ale pokud mi odmítá říct jak to vše je,pomoci jí nemůžu.I pro mě je to velice vyčerpávající žiji v nejistotě co bude dál.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milý Luboši, je sice chválihodné, že své ženě chcete pomoci, není však zřejmé, že ona o něco takového stojí. Proč nevycházíte z toho, co říká? Říká, že je štastná v manželství s vámi. Dál pokračujte v dělání vzájemného příjemna (masáže, společný perličkový bazen se šampanským…) – žijte situací tady a ted. Myšlenkami na budoucnost si kazíte prožitek tady a teď. Přeji vskutku hezké dny…

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.