Starší dotaz #947

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den, je mi téměř 17 let a nemohu najít žádné přátele. Vím že je to banální otázka ale věřte, že život bez přátel je strašný. Vždy když jsem s nějakými známými zkoušel navázat přátelství, tak to většinou krachlo. dlouho jsem hledal problémy v ostatních, ale pak jsem začal u sebe. Na internetu jsem se nedávno náhodou dovzvěděl že, lidé s nadprůměrným IQ mají problémy s mezilidskými vztahy. Tak jsem si na zkoušku změřil IQ a zjistil sem že mám téměř 150. Ale nikdo koho znám na tom není podobně takže si vlastně s nikým (kromě rodiny) nerozumím. Chtěl bych vás poprosit o radu jak tuto situaci napravit.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milý Martine, nadprůměrné IQ nemusí být příčinou problémů ve vztazích. Bylo by dobré zjistit pravou příčinu. Mohlo to být velké lpění a očekávání od známých, ze kterých kso se rozhodl udělat přátele. Je třeba se na lidi kolem sebe nevěšet, přátelství je svobodný svazek… a vzniká spontáně… Můžeš se přihlásit do Menzy a účastnit se společných akcí, komunikovat přes net, být součástí zájmových spolků např. hrát bridž, sport, šachy, modelářství… a tam si nalézt kamarády se stejným zájmem. Také je možné, že v tvém energetickém poli je něco, co lidi z přátelství s tebou odpuzuje. Každopádně se nevzdávej jen na tom nelpi (to je rada komplikovaná, ale v jejím obsahu je kus řešení) Držím palce

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.