Starší dotaz #962

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den,Ráda bych od Vás věděla radu, ani ne tak právnickou jako lidskou, jak se s tím vším vyrovnat a jak vše snášet.Od března tohoto roku mne neustále napadá moje sousedka. Nechodí do práce a denně od 8 – 22 hod sedí dva metry od mých dveří. Kope mi do dveří, do bot, bouchá do botníku, silně kouří a veškerý kouř mi jde do bytu. Mám malého syna a chodím s ním ven, ona mne neustále slovně napadá a to velmi vulgárně – ty pí, ty krá, ty svi…. Říká,a´t mi chcípne syn a já s ním, že mi rozkope dr…Každý den je to to samé. Nikdy jí neodpovídám, nebavím se s ní, ani ji nezdravím, jen se jí bojím a ona se mi pořád směje a je na mne strašně vulgární. Mám kocourka, pořád tady křičí, že mi ho otráví.Máme na patře společný balkon, kam si věšíme prádlo. Já si ho tam věšela taky, do doby, kdy jsem zjistila, že dotyčná paní mi ho polévá špinavou vodou, Savem atd. ještě na mne řvala, jestli si tam pověsím prádlo ještě jednou, tak přestříhá šňůry. Denně o mně vyřvává na chodbě, kdy já to slyším přes dveře domů, říká jiným sousedkám, jestli se budou se mnou bavit, tak je nechá vyhostit. Jedna sousedka se mne zastala a řekla jí, a´t už mne konečně nechá být,ale ta jí jen řekla, že mne nechá být teprve až chcípnu.Každý den poslouchám za dveřmi, a když na chvilku někam odejde, tak utíkám se synem z bytu a z domu a pokaždé, když se vracím, tak se klepu a bojím se. Přes léto jsem chodila s chlapcem pryč ráno v 7 hod a vracela se po 22 hod, abych ji neviděla. Chlapci ještě nejsou dva roky a je to pro mne všechno velmi těžké.Od srpna jsem začala mít dost silné astmatické záchvaty v noci, musela jsem k lékaři a mám špatné výsledky,špatné EKG, musím brát léky na srdce a je to hodně psychické. Je mi 38let a už se nedivím, že někdo dostane ze stresu infarkt.Prosím, můžete mi poradit, jak to vše mám snášet. Kolikrát si říkám, že jsem na konci sil, ten každodenní stres se nedá vydržet, ale já musím dál kvůli synovi.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Martino, je třeba naučit se efektivně bránit! Ustupování agresorovi je sebedestruktivní – následky na sobě již vidíte. Odvahu potřebujete nalézt – chcete-li ji v sobě aktivovat (a zklidnit současný stav) můžete se samozřejmě objednat (můžeme samozřejmě probrat i postup reálné ochrany). Je nejvyšší čas zahájit aktivní obranu na několika frontách !!!

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.