Starší dotaz #967

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den, již dlouhou dobu řeším jeden problém, prosím o radu. Od svých patnácti let – osm let – chodím s přítelem, čtyři roky spolu bydlíme. Byl to můj první a jediný muž. Ale již dva roky mám ve vztahu problémy. Náš vztah je téměř ideální, celkem si rozumíme, máme se rádi, mohu se na něj spolehnout. Ale spíše než chození mi to připomíná kamarádství, sice krásné a plné jistoty, ale hodně vzdálené soužití mezi mužem a ženou, už mám i problémy s ním spát. Vážně ho mám hrozně ráda, je mi s ním dobře, vlastně si bez něj ani nedokážu svůj život představit, ale zároveň cítím že jsem ještě mladá, že si chci užívat a hlavně že chci vztah který by byl o chození. Vím že by na kamarádství nepřistoupil, on je asi v tom co máme spokojený, a já vlastně taky, ale… Navíc je dalším problémem to že už spolu bydlíme, odloučení by bylo o to složitější. Již jednou jsem se pokusila to skončit, zamilovala jsem se do někoho jiného, ale i když byl hodný, nedokázala jsem to proto, že mi mého současného přítele bylo líto, přišlo mi že ho zrazuji. Zároveň jsem si říkala, a říkám si pořád, že mám muže na kterého se mohu spolehnout, vlastně ideálního partnera pro život, tak proč mě láká něco jiného? Bojím se že žádný už se ke mě nebude chovat tak jako on, ale zároveň vím že takhle už to nemůže být dál. Bojím se změny, mám strach že zůstanu sama, on je mi oporou, vždycky tu je když ostatní ne, ale zároveň onu změnu chci, láká mě a vybízí k samostatnosti, odpoutat se od té závislosti na někom jiném, začít věřit sama sobě. Prosím poraďte.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Evo, to, co popisujete, je hezký vztah a věřte, nevidím jich mnoho… Píšete, že víte, že takhle to dál již být nemůže – tak se pusťte do toho, co víte, že chcete. Samostatnost je důležitá. Když chcete být samostatná, proč strach z toho, že zůstanete sama…? (partnerský vztah je umění balancování mezi já a my…stručně řečeno)

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.