Starší dotaz #972

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý deň, chcela by som Vám napísať o probléme,ktorý ma trápi už dlhšiu dobu a zároveň sa opýtať,či by ste mi nevedeli s tým nejako pomocť.Pracujem ako správca a zároveň mám na starosti aj úklid.Pred odchodom z práce je mojou povinnosťou všetko skontrolovať. napr. aby boli prázdne koše,čisté umývadla,zatvorené akná atď. Mojím veľkým problémom je to samotné kontrolovanie.Mám už zaužívaný postup ako kontrolujem.Aj keď danú vec skontrolujem,nie som si istá tým,ci je to urobené správne a pri niektorých veciach sa viem zastaviť aj na niekoľko minút a nie som schopná z toho miesta odísť.Pokiaľ niekto ide kontrolovať so mnou,tak je to v poriadku,ale ako náhle som tam sama,som stratená a trvá mi to hrozne dlho.Neviem,co už s tým robiť.Nestáva sa mi to iba v práci,ale aj pri odchode z domu.Bola by som Vám veľmi vďačná za radu,ako sa toho mojho strachu a nedovery v samú seba zbavit. Za Vašu odpoveď Vám vopred ďakujem

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Jano, vaše potíž připomíná obsedantně kompulzivní poruchu (OCD) Jako k takové k ní je dobré přistoupit. Pohledejte materiály (odkazy vpravo nahoře – poslední odkaz)http://cz.lundbeck.com/cz/public/what_we_do/depression/default.asp Nebojte se spolupracovat se specialistou.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.