Starší dotaz #98

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý večer,chtěla bych vás poprosit o radu,mám problém který se netýká mě, ale mých rodičů. Je mi 29,většinu času nepobývám v ČR, pracuji v zahraničí a velice mě trápí vztah mých rodičů, protože neustále přibívá hádek a došlo i na fyzické ublížení. Nedokážu a nevím jak šetrně oznámit mému otci, aby opustil byt ve kterém bydlí s mojí matkou a vrátil se do svého rodného města. Mám strach, když mu to navrhnu, že se opět utrhne na moji mamku a bude to ještě horší než předtím. Mám doopravdy strach aby to nedošlo ještě dál a vážně nedošlo k nějakému neštěstí. Tím, že bych chtěla, aby odešel ho neviním ze všeho co se stalo, ale doopravdy si myslím, že by to bylo nejlepší řešení. Když mu to navrhne moje matka, tak jí začne nadávat a vše opět končí hádkou.Děkuji Vám za radu

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Dádo, jednoduchá rada neexistuje, za život se vám nahromadilo mnoho prožitků, které vás ovlivňují. Své situaci však rozhodně nepomůžete, když si budete dávat vinu za všechny problémy členů v rodině. Takže si uvědomte, že jste vše dělala tak, jak jste nejlépe uměla. Abyste pro sebe nalezla rovnováhu v aktuální rodinné situaci, doporučuji několik návštěv u psychoterapeuta.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.