Starší dotaz #982

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den, je mi 20 let a mému příteli 40. I přes velký věkový rozdíl si báječně rozumíme a máme se rádi. Akorát mám problém s jeho dětmi z předchozího manželství. Má dvě děvčata. Jedné je 18 let a druhé 11. S tou starší do styku v podstatě nepřijdu, ale ta mladší je u nás skoro každý víkend a já mám čím dál tím větší problém s ní vycházet. Přiznám se, že už jsem se dostala do pozice, kdy můžu říct, že jí opravdu nemám ráda. Když u toho přítel není, stále kritizuje mou práci- od stlaní postele po způsob vaření a nakonec dodá, jak to dělá její máma a jak moc je to lepší, než jak to dělám já. Vím, že se to může zdát jako drobnost, ale když to slyšíte třeba dvacetkrát denně, už vám to začne docela vadit. Vadí mi i to, jak se chová k příteli. Stále po něm něco chce a on jí splní skoro všechno a když ne, tak se začne vztekat, brečet a jde se někam zavřít. Přítel vidí, že jí nemám ráda, ale nijak do toho nezasahuje a nechce se o tom bavit. Chápu ho, je to jeho dcera, ale já už z toho začínám být nešťastná. Když vím, že má přijet, tak jsem mrzutá už pár dní před tím, protože stále myslím na to, co zas bude říkat tentokrát. Prosím, poraďte mi, jak to brát trochu více s nadhledem nebo jak to vyřešit. Už nevím, co s tím. Předem velmi děkuji za odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Zuzko, přečtěte si, prosím, odpověd o tři dotaza níže pro opičku. Věřím, že tam najdete informace užitečné i pro vás.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.