Starší dotaz #992

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den, jsem sama s dvěma dětmi,dcerkou (4,5) a synkem (2,5)… V pondělí na večer se mi vrátily děti z víkendu u babičky a dcerka prohlásila "maminko,já bych taky někdy chtěla bydlet u babičky". Jde o to,že v tíživé finanční situaci nemohu dětem dopřávat tolik co babička s dědou (rodiče otce dětí,přičemž otec – na rozdíl od svých rodičů – o děti moc zájem neprojevuje..). Mám se bát? Jak jí to mám vysvětlit? Vím,že mě mají děti moc rády,ale přesto… Děkuji za odpověď. Hezký den. Martina

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Martino, strach někdy něco vyřešil? Přejte všem zúčastněným, abyste se měli dobře a měli se rádi. Ono se jim u prarodičů asi i líbí to, že se jim plně věnují, že je tam živo, což maminka samoživitelka může zajistit sama jen obtížně. Ale to nemění nic na tom, že jste pro ně nejlepší mámou, kterou mohou mít a mají vás rádi. Ohledně finančního zajištění s dcerou hovořte otevřeně a srozumitelně, ohledně bydlení dceru ujistěte, že k babičce může chodit, třeba tam i spát, ale její domov je u vás. Držím palce a přeji klid (strachem vše jen zhoršíte a sama se nebudete cítit dobře)

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.