Starší dotaz #997

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den paní magistro. Ráda bych se Vás zeptala na svou 5ti letou dceru,která byla již od narození velice chytrá,šikovná a hodná,také ale dost závislá na mne(matce).Když jí byly 3 roky narodila se druhá dcera a tam začali problémy:začala neposlouchat brečela snad kvůli všemu a postupem času přibyl i problém s jídlem.Nechce nic jíst,všechno jí nechutná nebo říká to nejím,bolí mě bříško,musím na záchod a podobně,maso nejí vůbec a to v rodině žádného vegetariána nemáme.Vyhublá však není energie má až až-je to podle mého spíše psychikou.Dále jak jsem si myslela že je chytrá-příští rok má jít do školy-dnes mi v MŠ učitelka řekla že jí mám dát odklad,že není vyspělá,je pomalá,spoustu věcí v kolektivu nechce dělat,pláče a uráží se skrz všechno. Co s tím?????

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Jano, Máte-li pocit, že většina potíží souvisí s psychikou, doporučuji rodinnou terapii nebo terapii hrou. Konkrétní problém, žádá podrobnější pozornost… Doporučuji postupně dceru upozornit, vysvětlit, jak její urážení působí na děti… Ohledně odkladu by bylo lepší cca za 5měsíců navštívit pedagogicko psychologickou poradnu. (Důležité je, aby dcera něco jedla … (strava podle krevních skupin doporučuje málo masa krev.skup. A.) Vím, že je třeba, aby měla stravu vyváženou, vy jste chytrá žena a informace o stravování si jistě obstaráte. Můžete si s dcerou prohlížet ilustrované materiály o stravě a těle …)

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.