absence-sexualniho-libida

argon zeptal se před 4 měsíce

Dobrý den.  Píše kluk. Jsem se svoji přítelkyní již 4 rokem a máme problém v oblasti sexu. Chodíme spolu od mých 16 let. Mne je 20 let přítelkyni 19. Vše to začalo už před delší dobou ale až ted už je to vážné a chceme se kvůli tomu rozejít, jelikož před cca temi dvěmi až třemi roky co to začalo, jsme se nedokázali rozejít a ani teď tomu není jinak, ale asi to dal nejde. Přítelkyně nemá/ neměla vůbec chuť na sex a měli jsme to spolu třeba 1x za 3 týdny. Říká mi/ říkala mi, ze já ji stále přitahuji a libim se ji, ale ona na to proste nemá chuť. Ona hodně při sexu mysli na takové věci jako jestli u toho nevypadá trapně, ze si přijde tlustá, ze smrdí a tak dále. Říkala mi i, ze ji ten sex pak přijde takový stejný. Každopádně nemá chuť ani na to se sama uspokojovat. Před cca
dvěmi až třemi lety začala brát antikoncepci a nejspíš to byl ten důvod proč to vše začalo. Každopádně před měsícem ji brát přestala a říkala mi, ze si četla různé příběhy, ze už po měsíci odezní z těla, tudíž tím to asi taky nebude i když furt doufám, ze antikoncepce odezní a bude mít na sex se mnou větší chuť a zase bude vše skvěle. Po jiné stránce nemáme problém, máme hezky vztah až na tuto jednu věc. Mohl bych se zeptat čím by to mohlo být nebo o nějaké rady? Předem děkuji

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 měsíce

Milý A.,
i když antikoncepce může hrát roli při sexuální apetenci, tak se ukazuje, že hormony u žen sexuální touhu neovlivňují tolik, jako testosteron u mužů.  U žen se jedná právě i o vztah ke svému tělu o lásku ke svému tělu a tělu partnera. Láska má zahrnovat jak úroveň srdce, tak těla – jak ducha tak hmotu … Jak lásku k sobě, tak k druhému. Doporučuji přítelkyni, aby si dopřála, vnímat své tělo s láskou – rozvíjet svoji senzualitu –  cestou je třeba kniha Tantrická láska – nebo Energetická masáž od Josefa Hejnáka nebo třeba jiné knihy, které se věnují tantra masáži a tantře v širším slova smyslu … základ je, mít rárda své tělo, dopřát si přijímát, uvolnit se a chtít druhému dopřát totéž …. kdyby přítelkyně chtěla, může mne kontaktovat a můžeme se případně věnovat tomu, co ji v tom brání….
Jinak chápu, že pokud byste tuto oblast opomíjeli, povede k úpadku vztahu …
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.