Agrese při hádce

Lenka zeptal se před 12 měsíců

Dobrý den, prosím o radu.
Mám partnera 3 roky. Nemá dobré vztahy s žádnou ženou z rodiny ani ex přítelkyněmi. Staví se do role oběti. Vždy se mu všichni snaží křivdit. Všichni jsou proti němu. Je žárlivý, podezíravý (když někdo řekne něco obecně vždy má otázku: „To jako myslíš mě?“) a často si z něčeho tvoří vlastní příběh.
Na počátku vztahu byly intervaly mezi změnami chování větší, nyní jsou však velmi časté.
4 dny mě miluje, jsem pro něj „jediná“ na světě a pak stačí maličkost (úklid talíře po sobě / upozornění na vulgární slova / ruka před pusu při kašlání) a bouchne. V tu chvíli se jakoby na mě dívá někdo jiný. Vyčítá, křičí, vyhrožuje. Jsem píp a píp (pro sprostá slova nejde daleko), neschopná, líná, obrala jsem ho o peníze, podvádím ho. (občas mám pocit, jakoby se neslyšel a ani nevnímal, co se děje.)
Podobná situace nastala, když se v sobotu opil, od té doby jsem se s ním snažila nedebatovat a mluvit klidně, abychom se nedostali zase do hrůz.
 
Nyní v pondělí se však stala situace, že usínal a říka: „Ty jsi stejně *píp*. *Píp* jedna.“ Zeptala jsem se, jestli to myslí vážně. Na to se on mě zeptal, jestli máme něco k jídlu. Vstala jsem z postele a šla mu udělat něco na zub. Dojedl, lehl si. Dokonce jsem si koupila hru na mobil, abych se nesoustředila na jeho „rýpání a urážky“. Urážky neustaly. Nechal otevřené dveře a já mu řekla, že mi je zima. On zvýšil hlas a řekl: „Tak se tady, ty p**o, kvůli tobě udusím.“ Já řekla, že je to naposled, co mi nadával. (Je to u něj běžné.)
Vzal si peřinu, že si jde lehnout do kuchyně. Slušným tónem hlasu jsem mu řekla, že si tam půjdu lehnout já. Stejně budu chodit kouřit, tak ať ho nebudím.
Když jsem stála s peřinou mezi dveřmi, vykopl mě z těch dveří. Otočila jsem se a dala mu facku. Než jsem se nadála, svalil mě na gauč za ruku (mám modřinu), začal mě škrtit (mám podlitiny na krku) a plival mi do tváře.
 
Včera jsem rozhodnuta udělat tečku za naším vztahem s ním ještě hovořila. Všechno špatně je z mé strany, on je ve vztahu ten dobrý. Já ho buzeruju, jsem manipulantka a dělám ze sebe jen chudinku. A jeho reakce si zasloužím. Když obhájím, že ne rozhodně škrcení, tak odpoví, že se ode mě nenechá řezat a že já si tou fackou začala. Odjela jsem zatím k rodičům. (V tu chvíli se choval tak, jakoby vztah opravdu skončil). Když jsem tam večer jela pro věci, tak mi řekl, že jsem sice mrcha, ale že si život beze mě nedovede představit.  Zase říkal my a naše. Já se snažila nemluvit. Spíše se mi chtělo zvracet. Řekl mi, ať neblbnu, sundám si bundu a jdu si lehnout. A vyžadoval sex. Když jsem mu řekla, že musím odjet, protože mám u rodičů 13 letou nemocnou dceru, která mě potřebuje, ironicky na to vyřkl „jojo“.
 
Četla jsem knihy (protože mi toto jeho chování přijde toxické už déle) a dopisuji si se slečnou, která má doma partnera s potvrzenou narcistickou poruchou. Až strašidelně její zpověď připomíná mou.
Dnes jsem se ho po SMS ptala na otázku a on psal na něco jiného, tak jsem mu napsala „ Děkuji za odpověď. Jeho reakce byla: „Za prvé už jsem ti to říkal a za druhé, nejsi v pozici aby jsi se takhle chovala.“
 
Kdyby mi v hysterii (nejsem hysterická i když to tvrdí) dal třeba facku pro šok, ještě bych to pochopila….
Co je za projev agrese řízené škrcení a plivání do obličeje?
 
Je to dlouhý dotaz, ale vzhledem k zoufalství, že bych mi chtěla nějak pomoci, prosím o radu.
 
Děkuji moc.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.