Agresivní hádka

Kirrie zeptal se před 9 měsíců

Dobrý den. 
S partnerem jsme se rozešli (on se mnou) cca před měsícem, důvodem byla hádka o alkoholu. Měla jsem velké stresové období, před sebou zkoušku na vysoké škole, která mi rozhodovala o tom, zda VŠ dokončím, nebo budu muset 4 roky zahodit. Návalem emocí jsem na něj vyjela že přišel domů opilý, pohádali jsme se a on mě vyhodil. 5 dní na to přijel (posilněn alkoholem) a řekl mi, že bude pro oba lepší, když se rozejdeme, že se oba akorát trápíme. Navrhovala jsem řešení, kompromisy a změnu komunikace, ale nechtěl o tom ani slyšet. První týden po rozchodu vyprávěl, jak je mu takhle fajn, že to chtěl udělat, následně řekl, že se mu stýská, že mu chybím, že nemůže být v bytě kde jsme bydleli, protože mě tam stále vidí, ale že se vracet nechce, protože se bojí, že hádky budou stejný. Ten měsíc mi dal strašně moc času na to přemýšlet a můžu říci s čistým svědomím, že si uvědomuji chyby, které jsem dělala, a že jsem připravená je napravit. Již třikrát mi měl dovézt zbytek potřebných věcí, ale vždy to odložil a následně ho někdo viděl jak se topí v alkoholu. Všichni víme, že ho tato situace netěší, sám mi to řekl po telefonu, když jsem mu oznamovala potrat. Že z toho není v pořádku, a že si o všem musíme promluvit osobně, ne přes telefon. Tu možnost mi ale stále nedal. Vím, že se trápí, vidí to všichni. Nevím co si mám myslet, jestli jen potřebuje čas k tomu si utřídit myšlenky, nebo zda chce zapomenout. Jsem z toho v depresi, rozchodem jsem zhubla už 12 kilo a mám problémy se spaním, protože nevím, co mám dělat. Okolí mi říká, ať za ním jedu, já se ale bojím, že mě zase vyhodí. Proto píšu sem, abych slyšela nestranný názor. 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 9 měsíců

Milá Kirri,
vztahy jsou náročné, poznáváme sebe, partnery, hranice, bolesti – ve vašem psaní mne ťuklo slovo: Alkohol – je obsaženo v hned první větě a vyskytuje se i dále v příběhu … Podle vašeho popisu působí jako muž, který neumí čelit náročnostem života – možná sobě nerozumí, ale nehledá cestu – vezme alkohol  … chcete to … ?
Je dobře, že jste si uvědomila i svůj podíl – může to pro vás být do budoucna inspirativní …
Alkohol – závislost … Vy hubnete, protože život bez něj je bolestivý – to se odkrývá vaše závislost a vaše bolesti … Zkuste přeorientovat sebe na sebelásku – uvědomit si, že na prvním místě je vaše životní energie – aktivujte svůj pud sebezáchovy – a naorientujte se na to, že sebe udržíte v dobrém rozpoložení, at s vámi dotyčný bude či nebude….
Držím palce – mohu doporučit inspirativní semiář na téma Sebelásky   – je právě připraven pro čas rozchodů .

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.