Alkoholik??

Iveta zeptal se před 3 měsíce

Dobrý den, mám dotaz ohledně pití alkoholu, kdy už je to alkoholismus, jak poznat alkoholika?? Nedávno jsem potkala chlapa, který mě oslovil, posléze zaujal a po vyměnění pár zpráv a SMS jsem zjistila, že bych ho chtěla více poznat (psal moc hezky, bez hrubých chyb). Pocházíme z jednoho města, znali sme se z dětství, nyní sme se potkali v 50ti letech, kdy on je již rozvedený, děti dospělé a já prozatím setrvávám v nefungujícím vztahu s 12ti letou dcerou. On má vše vyřešené, bydlí sám. Já prozatím neměla vyřešeno nic, ale stále mě to k němu táhne,chci ho poznat, býval to sportovec…Začali sme se scházet, bylo nám spolu hezky, ale mě začalo vadit jeho kouření a pití piva. On mi stále tvrdil, ať ho beru takového, jaký je, má už ledacos za sebou.. Očividně s tím nemíní nic dělat a nic na sobě měnit. I když vidím, že ho to ničí. Jakoukoliv sport.aktivitu,co sme podnikli, jsme zjistila, že mi nestíhá, na to, že je štíhlý, sportovní typ, není na tom fyzicky nejlépe, nadměrně se hned potí… Myslím,že je vše spojeno s kouřením a především alkoholem..Jelikož bydlí sám, nic mu nebrání denně pít (především pivo) – tvrdí mi, že večer po práci si dá tak 4-5piv. Chci se zeptat, je to už závislost? Pije denně.. A všimla jsem si, že kamkoliv spolu přijdeme, okamžitě si dává pivo – i třeba v dopoledních hodinách (samozřejmě když neřídí). Nebo když sme párkrát byli u něho, přijeli sme třeba z nákupu v 15h, on okamžitě otvírá lahváče. Přijde mi, že má v hlavě pouze to, kdy se napije…Pracuje jako OSVČ- obkladač, takže se i pohybuje mezi nižší společností, po rozvodu bydlí na ubytovně, kde má kamarády na pití… Nevím no, dost o něm přemýšlím. Já alkohol nepotřebuji, dám si jen příležitostně víno, ale on pije všude a pořád…Když jsem si o tom chtěla promluvit, řekl mi, že ho urážím a že alkoholik není… Já to nedokáži posoudit, co už je závislost…Ale myslím si, že tohle už není normální a já bych nechtěla udělat nějakou životní chybu. Děkuji za posouzení a odpověď. M

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 měsíc

Milá Ivetko, 
vezmu to zkrátka – vadilo by vám to časem víc a víc. 
Toho člověka to deformuje – sama to vidíte … 
Přeji vám, abyste byla pevná ve svém postoji vůči sobě – byla si vědoma toho, co chcete … 
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.