Alkoholik?

Xx zeptal se před 2 měsíce

Partner už si nevím rady. S partnerem se neustále hádáme jsme spolu 15 let a před rokem jsem zjistila že má 750tis dluhu. Ani jsem o tom nevěděla, dozvěděla jsem se to náhodou když jsme chtěli opravit dům a chtěli si půjčit peníze. Tím to všechno začalo má velké splátky na domácnost a syna mi věčně nic nedává, do toho neustále pije sice jen pivo ale celkem dost a do toho nic moc nepojí. Vzal si traktor  na splátky od kamaráda na to samozřejmě neměl musela jsem to po roce zaplatit za něj. Dost často mu půjčují peníze dělám svačiny aby si nemusel utrácet peníze a snažím se mu pomoct protože to nezvládá. Já už to taky nezvládám jeho věčne pití, když nepije v týdnu tak o víkendu do němoty a kolikrát je i od pátku do neděle pryč a přijde v neděli jak ho to mrzí první brečí, pak když něco řeknu tak mě uráží. Minulý víkend jsem ho musela vytahovat z auta byl na mol, pomočený a říkal že se zabije že to nezvládá. Je to super chlap když nepije mám ho ráda a ráda mu i pomůžu, ale čekám i zpětnou vazbu. On ale nevydrží když si dá doma pivo a má jich málo i když nemá peníze sebere se a jde do hospody mě řekne že se musí projít. Pak se zase hádáme. Mrzí mě že mu chci pomoct šetřím mu peníze a on to bere pořád jako samozřejmost , nevím jak dál.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 měsíc

Ojoj, milá xx,
chápu, že vztahově jste propojeni, ale asi budete muset opustit roli jeho matky. Bohužel, možná budete muset unést pohled na jeho dno…. a budete muset udělat krok  ven tak, abyste zachránila sebe.
Držím palce v tomto náročném kroku. Budete-li chtít si promluvit, můžete mne kontaktovat.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.