Arachfobie u 2leté?

Hana zeptal se před 4 roky

Jak vznikají fobie? Mám dceru čerstvé 2 roky. A nemohu si nevšimnou její nepřiměřené reakce na lezoucí hmyz (také žížaly). Nejsem si vědoma, že by měla v minulosti nějaký nepříjemný osobní zážitek (bodnutí ,kousnutí atd.). Já a celá rodina (sourozenci) i přátelé jsme při pohledu na hmyz zcela klidní (dědeček včelař) ,takže převzatou reakci nemá, bereme ho jako součást milované přírody. První dceřiny neadekvátní reakce při pohledu na hmyz (např. mravence) jsme začali pozorovat po jejím 1 roce. Projevovali se pláčem, křikem a útěkem – vždy na mě vylezla. Já jsem vždy zachovala klid, snažila jsem vysvětlovat..( to je mravence, mravenec bydlí tady na zahradě a jen tu leze..atd) vzal jsem ho např. na list a někam přenesla či odehnala,nebo jsme odešli. Vzhledem k ročnímu období,tak byl poslední dobou vcelku klid,ale včera šla dcera sama na záchod a tam ztropila, takovou scénu, že jsem se opravdu vyděsila.. , dělala jako by jí šlo o život.(byla zcela nepříčetná) Protože na stropě lezl pavouk. Můžete mi prosím poradit, jak s fobii zacházet, případně jak se dá u takto malých dětí ze strachem pracovat ? Přijde mi to zcela zbytečná psychická zátěž a omezení do budoucího života.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.