Bipolární porucha?

i zeptal se před 2 roky

Dobrý den, za par měsíců mi bude 20 let a mám silne podezření na bipolární poruchu. 
Co se rodiny tyče, tak se u nás vyskytuje schizofrenie a rodinné zázemí nemám take nějak ideální, s matkou spolu absolutne nevychazime.
V 15i letech jsem byla znásilněna a doted to mám v hlavě, ikdyz bych řekla, ze už jsem se přes to ve většině přenesla.
K řešení tohoto problému me „dokopaly“ nejlepší kamaradky, které o me mají starost, ale i ja si toho zacla všímat poslední dobou.
V období „mánie“ se cítím naprosto nejohroženě, jednám velmi impulsivně, hyperaktivně, jak kdybych trpěla ADHD? mluvím rychle, až nesrozumitelne, mám zvýšené libido, holdují alkoholu a nemám absolutní potrebuju spát. 
Co se fáze „deprese“ týče, tak jsem agresivní, přemýšlím, zda má moje existence tady vůbec smysl, nemalokrat to skončilo sebepoškozováním, nemám chuť absolutne nic dělat, co me driv bavilo, už me nebaví, nemám na nikoho náladu, ani energii a cítím se úplně vycerpane.
Podle toho, co jsem si o BP četla, to všechno sedí, ale prece jen bych chtěla názor odborníka. 
Moc děkuji za Váš čas,
I.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá neznámá,
doporučuji spolupráci s kvalitním psychiatrem  – či Psychiatrickým  oddělením – dobře nastavená medikace může v tuto chvíli rozhodovat o kvalitě vašeho dalšího života – doporučuji např. NUDZ – dozvíte se i o dalších variantách méně tradiční léčby , záleží na vás, jak se pustíte do práce na sobě .
Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.