Bolestivý rozchod

Anna zeptal se před 4 roky

Dobrý den. Partner se se mnou po 7 letech vztahu rozešel. Poslední rok byl náš vztah jako na houpačce, partner už se v té době rozhodoval, zda se mnou být, nebo ne. Všechno se změnilo před rokem, kdy jsem mu přišla na nevěru v počátcích našeho vztahu. Úplně mě to zlomilo, ale v tu dobu jsme se navzájem stále silně milovali a dohodli jsme se, že na tom budeme pracovat a společně to zkusíme překonat. Nicméně jsem měla tendenci partnera hlídat, omezovat ho apod. vzhledem k tomu, jakou nedůvěru jsem si k němu vytvořila. Bylo to špatné. Po několika měsících se mi partner přiznal, že mě už asi nemiluje, tak jsme si dali na chviličku pauzu, aby si to promyslel, ale oba jsme si chyběli a řekl mi, že si život beze mě neumí představit. A tak započalo chození v kruhu. Podobná situace se opakovala na podzim loňského roku, kdy mi řekl, že už se opravdu chce rozejít. Nesla jsem to velmi těžce, ale pomalu jsem se začala připravovat na to, že budu sama. V poslední chvíli jsme si sedli, znovu jsme to probrali a partner se přiznal, že mu hrozně chybím a že by se mnou rád zůstal, pokud ho ještě chci. Samozřejmě jsem v té době měla říct, že ne, jenže jsem hodně emočně založená a nerozešli jsme se. Pár měsíců to pěkně klapalo, ale opět jsme skončili tam, kde jsme byli. Viděla jsem, že je partner smutný a něco se děje, promluvili jsme si a byť to bylo moc těžké, dohodli jsme se, že se tentokrát rozejdeme. Řekl mi, že má problém si mě vážit, což chápu vzhledem k tomu, že jsem ho neustále brala zpátky, a že mě už pravděpodobně nemiluje. A jediná cesta je nyní rozchod. Rozloučili jsme se velmi emotivně, plakali jsme, drželi se za ruce, padlo pár krásných polibků… Ale asi to bylo pro teď správné. Jen je mi divné, proč se se mnou loučil stylem, že mě nechtěl pustit a hodně plakal, líbal mě… když tvrdil, že mě nemiluje… Není to znak lásky? Celý problém je v tom, že ho stále moc miluji a i když toto rozhodnutí respektuji a nechci doufat, že se třeba do roka poučí a mohli bychom spolu znovu začít žít, je to pro mě moc těžké. Chtěla bych se tedy zeptat, jak co nejlépe zvládnout rozchod po po tolika letech s někým, koho stále milujete. A zda opravdu mohou fungovat vztahy, kdy se partneři rozejdou a po půl roce nebo po roce zjistí, že byli bláhoví a chtějí svou chybu napravit a na vztahu opravdu pracovat. Jak zajistit, aby vztah opět nezkrachoval, pokud k tomu dojde. A zda tomu dát ještě vůbec šanci.
Děkuji předem za odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 4 roky

Milá Anno,
vztahy mohou fungovat… když člověk skutečně uvidí, co v jeho zodpovědnosti nebylo ok, a dokáže to proměnit…  důležité je umět se vracet  do srdce v přítomnosti tady a ted :)
 
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.