Bossing

zeptal se před 3 roky

Dobrý den,
jsem objetí šikany na pracovišti ze strany ředitelky školy. Jsem nová, začínající učitelka, která za sebou nemá téměř žádnou praxi. S tímto jsem byla přijata na místo učitelky MŠ. Dostala jsem se do malého kolektivu, kde bych se odvážila tvrdit, že všichni zaměstnanci hodně poklonkují paní ředitelce a nechávají si mnoho věcí líbit. A zastávají se jí. Já nejsem moc povaha člověka, která by tohle někdy dělala. A asi tím pádem jsem se znelíbila. Paní ředitelka na mě hledá jen samé chyby, neustále mě kritizuje, některou kritiku řekne i několikrát, křičí na mě před kolegyněmi, ponižuje, prostě potřebuje mít vždycky pravdu. Pochvaly vymizely. No, ony ani nebyly (na prstech jedné ruky bych je dokázala spočítat). Předchozí učitelka, za kterou jsem nastupovala, se mi v soukromí přiznala, že chodila z této práce s brekem, že jí také šikanovaly (jde o zkušenější, ale velmi šikovnou a kreativní učitelku). Paní ředitelka se zná se všemi ředitely školek ve městě, a vím, že o mně i před nimi nemluví dobře. Ani před kolegyněmi. Já si uvědomuji, že ve své práci dělám spousty chyb, učím se, avšak není důvod na mě křičet, že jsou hloupá před rodiči a dětmi. Překrucují se má slova tak, abych vždy byla za špatnou já. Když se snažím něco vysvětlit a objasnit, jsem utnuta. Uvažuji, že ukončím spolupráci již v průběhu šk. roku, protože již mám psychické problémy – pláču, jsem úzkostná, ale i fyziologické projevy – nechutenství, nespavost, neustále na práci myslím, i když mám volno. Avšak vím, že v MŠ ve městě už nenajdu místo a navíc budu mít v CVčku tuto prapodivnost, že odcházím v průběhu šk. roku. 
Mám odejít anebo posečkat? A pokud vydržet, tak jak bojovat s bossingem, aby mě to neskolilo?
Děkuji za Váš čas a odpověď.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.