bratr

ona zeptal se před 2 roky

Dobrý den, mám takový dotaz. Mám bratra 38 let. Měl manželku a 2 syny. Před 3 lety nám zemřel tatínek a před 2 lety od něho odešla manželka i s dětma. Museli prodat barák, který stavěli. Důvod jejich rozvodu mělo být bratrovo pití. Jejich manželství bylo takové, že ona byla v tom vztahu dominantní a tak bratr vyšlapoval. Podle mého měl popíjení alkoholu jako takovou únikovou cestu. Od té doby co se rozvedl cca 2 roky do sebe dostával alkohol pomalu každý den. Měl dny, kdy se držel(vyjímečně) měl dny až týdny, kdy dokázal vypít flašku vodky denně. Cca v srpnu, kdy 14 dní nejedl, opilý byl denně, tak si ho naše mamka vzala k sobě domů a tam dostal záchvat. Podle lékařů se jednalo o epileptický záchvat ,kdy měl hodnoty horčíku atd. na hodnotě nejnižší. Po mnoha peripetiích se se vrátil z nemocnice ale je to opět 2 dny, co je zase v lihu. Nevím, jak mu pomoci, jestliže on si myslí, že není alkoholik a že nepotřebuje pomoc. Když se ho zeptám na to, proč to všechno pořád dělá,tak odpověd zní,že nám zemřel tatínek. Myslím si, že se za tímto jeho výrokem schovává něco jiného.Potřeboval by pomoc, ale bohužel nikam s námi nepůjde. Mockrát děkuji za odpověď

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá neznámá,
je to tak, že pomáhat mužeme jen tou, kdo o to stojí… Mužete nabídnout dočasně spolubydléní za podmínek abstinence… bohužel, jeho potíže nevyřešíte ani vy ani já… když bude chtít řšt své stavy a pocity, muže se objednat…  od lékařu antidepresiva nedostal?
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.