Chceme potomka

Ivana Kopecka zeptal se před 4 roky

Dobrý den, 
S manželem se snažíme o dítě 6 let a je to dost vyčerpávající boj. Dá se říct že jsme tak nějak od začátku tušili, že to úplně nepůjdu, díky mě gynekologické operaci ale během let jsme zjistili že těch překážek je hned několik a že jednomu páru by stačila jedna, aby nemohl počít. 
Nastali dlouhé roky plné vyšetřeních, kde každý čtvrt roku nám tvrdili, že už je to poslední a potom už můžeme přistoupit k umělému oplodnění. Jak jsem psala dříve z pár měsíců se stali roky a  když už nám řekli, že jsme z jedné strany vporadku našli zase něco jiného. Změnili jsme kuli jedné z mých nemoci i razantně životosprávu.
Nejvíc mě pomalu ubíjeli, ty neustále potřeby okoli, mi tvrdit, že oni taky znali bezdětný pár a hele ono se jim to podařilo. Já jim neustále opakovala, že bych musela být druhá pana Marie aby se to mohlo stát. Že to prostě a jednoduše normálním způsobem nejde.
Teď po dlouhých letech nám najednou řekli, že konečně můžeme k ivf přistoupit. Hned jak jsem ale dostala injekce, věděli jsme že je zase něco špatně. I přes nejnižší stimulaci mi bylo hodně špatně a rozhodli se po odběru vajíček, cyklus přerušit. Nakonec jsme se zase chvilku těšili, řekli nám že máme krásných 7 embryí, jaká byla rána když mi zavolali, že se žádné nevyvíjí.
Nakonec máme jedno, ale přes další komplikace nejsem schopná se dostat do stavu transferu. A ani můj lékař, nepředpokládá, že i kdyby jsme ho přenesly, otěhotněním.
Je to zase dlouhé nestandardní čekání, dělání si naději, které vás uziraji za živa. Do toho teď další z našich přátel, kteří vždy prohlašovali, že si počkají na nás, otehotneli.
S manželem už jsme hrozně unavení, přemýšlím jestli ho neopustím. Nechci aby se se mnou trápil. Beze mě by měl větší šanci.
 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 4 roky

Milá Ivanko,
chápu vaši únavu. Jsou věci, které ze země nevydupeme. Holt některé věci nám nemusí osud dopřát a snažit se za každou cenu o… cokoliv, může být jako tlačit řeku do kopce… Pokora a přijetí toho, že děti do našeho páru nevstoupily, může přinést uvolnění. Je samozřejmě třeba prožít tento smutek společně – pokud ho prožijete společně, situaci přijmete a prokomunikujete, můžete zůstat spolu. Záleží na tom, zda vy nebo váš partner upřednostníte lásku a kvality vašeho vztahu nebo touhu po vlastním potomkovi. Pokud to přijmete jako společný úkol s tím, že partnerství je prioritní, můžete být spolu, pokud si budete něco navzájem vyčítat vědomě či potichu, je to cesta k uhasnutí vztahu.
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.