Dcera a škola

Hana zeptal se před 4 měsíce

Dobrý den, chtěla bych poradit jak a jestli vůbec komunikovat s dcerou ohledně nedokončeného studia. Dcera studovala UNI v zahraničí, tu sice dokončila, ale doposud neodevzdala závěrečnou diplomovou práci. Těsně před koncem studia se musela podrobit neurochir. operaci s nádorem na mozku, který naštěstí nebyl zhoubný. Od té doby přestala svou práci psát a našla si práci s tím, aby se prý odreagovala od školy. Na otázku, zda ještě někdy začne psát, reaguje velmi podrážděně, vždy se rozbrečí, vyčítá nám, že ten titul je důležitý jenom pro nás, že ona se potřebuje dát zdravotně dohromady atd. Přitom tu UNI si vybrala ona sama, měla velkou radost, když jí vzali, poctivě chodila na všechny přednášky, na zkoušku šla vždy připravená.  Ale když se dnes zmíním o tom, že nám je líto kolik času a nervů jí to stálo a nás financí, začne po nás křičet, že jsme materialisté, že nám jde jenom o peníze atd, ale odpověď na naši otázku- kdy dokončí, nám nedá. Začne plakat, urazí se a odejde pryč z místnosti.  Nevíme jak s ní dál o tomto tématu mluvit, zda to nechat úplně být, nebo si s ní znovu o tom promluvit a rázněji. 
Děkuji za odpověď 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 měsíce

Milá Hani,
snad se vše srovná  – operace do mozku někdy trochu mění osobnost. Doporučuji, abyste byli rádi, že operace dobře dopadla a nechali ostatní volně běžet.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.