dcera-zavisla-na-matce

Signie zeptal se před 3 měsíce

Dobrý den, potřebuju radu ohledně své dcery 14 let. Je úzkostlivá a nedokáže se ani na chvíli ode mě odloučit. Neni schopná jet na školní výlet, na sportovní soustředění…. Když má někam odjet, tak už týden před tím doma brečí, říká že nechce jet, že se jí bude stýskat. Samotný odjezd doprovází scéna, kdy brečí a nechce se mě pustit. Pokud už odjede, tak volá a píše snad každou půl hodinu. Brečí do telefonu, posílá zprávy typu, že chce domů…. Není tam pak schopná nic dělat a ostatních se straní. Už nevím co s tím dělat. 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 měsíce

Hezký den Signie,
docela by mne zajímalo, jak k tomu došlo. Současný stav – jestli to dobře chápu, přála byste si, aby dcera byla emočně a citově samostatnější, tak, jak by odpovídalo procesu dospívání…
Vhodné by bylo získat dceru ke spolupráci a racionálního náhledu. Teprve pak muže následovat její vědomá práce se sebou na změně. 
Mohu nabídnout setkání u mne a vedení rozhovoru tak, aby došlo navzájem k lepšímu porozumění a zvýšení motivace ke změně u dcery. Bez její motivace ke změně nedojde. Je pravděpodobné, že by následně byla vhodná psychoterapii pro dceru, aby lépe porozuměla své uzkosti a mohla s ní pracovat.
Přeji vše dobré. 
 
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.