Dceřino učurávání

Lucie Hrižáková zeptal se před 4 roky

Dobrý den,
mé dceři budou v srpnu tři roky. Do školky má nastoupit již za týden. Plenu jsme jí sundaly již před létem a troufám si říct, že od zimy loňského roku už krásně chodila i kakat i čůrat. Moc jí to bavilo byla štastna ze ji to tak je…. Většinou jen vykřikne ,,čůrat´´ nebo že se počůrala a než se otočím už je sama na wc. Nicméně nevím co se pokazilo ale je tomu tak měsíc co se najednou počůrává…. né úplně, vyčůrá část do kalhot zahlásí že se počůrala a zbytek dočůrá do wc. Na procházkách nebo zahradě už je to 100 procentní jistota že si neřekne včas. Doma je to 4x z pěti. Všechno odkejve, sama mi řekne že ví že do kalhot se nečůrá že musí na záchod. Upřímně mi připadá že jí to vysloveně začalo jakoby nudit…Taky mi s oblibou říká na počůrané kalhoty ,, ale to nevadí´´ Zdá se mi, že  raději si hraje než aby se obtežovala to přerušit. Vysloveně se mi to zdá jako absolutní lenost. Předtim bylo videt ze ma radost ze sveho uspechu ale ted nezajem… ani odmeny nam moc nepomohly.  Když jí chci dávat teda častěji a proti její vůli ,moc se jí to nelíbí a zas bych jí nerada způsobila nějaký blok. Jsem už zoufalá protože opravdu potřebuji aby do té školky šla. Mám se vrátit k pleně přes den po takové době ? Co mohu udělat aby to konečně pochopila :( Na zadek jsem jí za to nikdy nedala, protože jsem četla různé články o psychice, ale jsem tak zoufalá , že už občas přemýšlím i nad tím :( poraďte :( 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 4 roky

Milá Lucie,
je to věk dítěte, kdy se jedná teprve o upevnování osobní hygieny… Můžete se vrátit k pleně a nejlépe hadrové, aby tu vlhkost, nepohodlí cítila. 
Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.