Deprese

Ales Pridal zeptal se před 4 roky

Zdravim, moje mama byla vzdy super a vzdy pozitivne naladena. Od doby kdy je v duchodu se zacala pomalu menit, spise nudit. Ale caste prochazky se psem, zahradka a kamaradi ji te nudy moc nedovolovalo. Bohuzel pejsek starim odesel asi pred tremi roky a mama ztratila rezim. Zacala rano pozde vstavat z postele, cetla si nekdy i celou a pres den polehavala a ze je bez energie. Z nedostatku energie zacala zanedbavat zahradku a vsecky ostatni veci co drive jak pilna vcelka delala cely den bez prestani. A z pozitivniho cloveka se stal brucoun pesimista. Ted uz to doslo tak daleko, ze skoro nevstava z postele. Rozumne bavit se s ni nejde, je ted i dost paranoidni a pesimisticka, na zadnou radu neda.
Dle meho nazoru jsme to nechali zajit prilis daleko. 
Jak se da takovy clovek v tomhle stavu dostat normalne k psichologovi bez pouziti sveraci kazajky a nasili?
Vzdyt nemuzu svepravneho cloveka nutit k cemukoliv proti jeho vlastni vuli, byt je to jen navsteva lekare!
Nemuzu ji tam dotahnout nasilim a sama nepujde. Tohle je jadro problemu, jak se v takovem pripade postupuje?
Moc dekuji za radu. 
 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 4 roky

Milý Aleši,
píšete to dobře. Nemužete někoho znásilnovat… chápu, že vás to mrzí, ale asi nezbude nic jiného, než se s tím smířit. Jen se ještě můžete poptat na gerontopsychiatrii, kdy můžete použít násilí třeba k přemístění … Jinak bohužel musíme přijmout, že ona si takový život vybírá 
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.