Deprese

JANA zeptal se před 4 roky

Dobrý den, mám krásný život, fungující vztah, rodinu, ve škole vše klape, kamarádství také.. Bude mi letos 18 let. Poslední 2-3mesice, se mám na nic, ačkoliv nemám důvod, bezdůvodně brečím, mám hrozne stavy úzkosti a stresu a přitom bez jakéhokoliv důvodu. Hledala jsem si, jestli by to nemohla být nějaká nemoc, přirovnala bych to k HPO. Bohužel nevím co s tím, začíná mi to kazit vztah aaa přátelství to nechci, protože ostatní nejsou psychologové a nemají já to psychiku. Rodičům jsem to také řekla, máme spolu dobře vztahy. Jen už nevím jak dál. Můj dotaz tedy zní, zda li je možné, že je to nějaká nemoc či z čeho to může být? Ještě dodám, beru hormonální antikoncepci už rok, takže změnou hormonů, si myslím, že to nebude. Děkuji

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 4 roky

Milá Jani, 
nemusí to být  HPO … úzkostí se může hlásit i podvědomí, může to být informace, že neslyšíš svou duši … nějakou její potřebu, touhu ….
můžeš začít zkoumat, hrát si se sebou formou meditací, imaginací, psychoterapie, arteterapie ….
vhodná může být medikace …. pro začátek můžete vyzkoušet L-trypofan + B6  (https://www.drmax.cz/l-tryptofan-vit-b6-200mg-2-5mg-tbl-60 – jednu až dvě tablety denně )  – jinak se hodí zajít k psychiatrovi  https://www.nudz.cz/ – třeba 
přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.