deprese

Sanika zeptal se před 2 roky

Dobrý den, potřebuji poradit. Mám kamaráda, kterého před rokem a půl opustila přítelkyně a on se z toho pořád nemůže vzpamatovat. Má noční můry, v noci se vzbudí a má pocit úzkosti. Ze začátku moc nespal, teď říkal že by spal nejraději pořád. Neumí se z ničeho radovat. Nejhorší na tom je, že se mi nedávno svěřil, že takový život ho nebaví a jestli se nic do cca roka nezmění tak si něco udělá. Nevím nakolik to myslí vážně, ale poslední dobou často o tom mluví a dokonce plánuje co všechno musí zařídit. Fakt nevím co si s tím počít. Jak se mám k němu chovat, co mu říct? 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá Saniko,
ono se samo děje tak akorát eroze …. takže bud začne přítel hledat cestu konstruktvní nebo se podvolí sebedestrukci … to je jeho cesta… bud si bude stát za to nebo ne … jeho volba….
chápu, že to lže být náročné, lze kombinovat medikaci s prací na své psychice cestami, které si zvolí…. 
vy jste pouze svědek, nikoliv zachránce
 
přeji vše dobré
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.