Deprese ze vzhledu

Aneta zeptal se před 3 roky

Dobrý den, chtěla bych se Vám svěřit se svým problémem. Je mi 15 let. Začalo to tenhle listopad. Jde o to, že jsem byla celých pět let (od 10 let) tlustá. Před čtyřmi měsíci jsem se rozhodla, že musím zhubnout. Konkrétně mi šlo o to zeštíhlit hlavně moje tlusté tváře. Bylo mi jedno jak bude vypadat například můj zadek, nohy a tak. Hlavně jsem potřebovala zhubnout v obličeji. Shodila jsem téměř 12 kg a to sportem a zdravou stravou. Problém je takový, že postavu mám úplně v pořádku a štíhlou, ale ty tváře, pořád jsou podle mě tlusté.Ostatní mě pokládají za blázna, když jim řeknu, že jsem stejně tlustá, I když ke zhubnutí v obličeji došlo také. Mám velké deprese kvůli tomu a téměř každý den pláču. Několikrát se pokouším věnovat se něčemu, co mě baví, ale nenacházím uvolnění. Vše co dělám, mě jen unavuje, trápí a nemám chuť nic dělat. Už jsem zkoušela se s tím svěřit rodičům a byla jsem i u psychologa (online). Ale nepomohlo to. Stále se cítím v depresi a mám pocit, že se to jen zhoršuje. Často myslím i na sebevraždu. Připadám si ošklivá, tlustá a stále se cítím jako „křeček“ kvůli těm tvářím. Zkoušela jsem i se líčit a tvářenka taky nepomohla. Prosím, jak mám tuto situaci řešit? Děkuji za odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 roky

Milá Anetko,
základ je mít své tělo ráda… být mu vděčná za to, že dobře slouží, že díky němu můžeme prožívat život… cítit, chodit, milovat… pohladit  své tváře…  takové tělo jste dostala, takže jediný rozumný postoj je přijmout ho s vděčností… nikde vám ho nevymění… je to poděkování rodičům, že přijmete tělo, které máte….
jestli si chcete ničit život jeho odmítáním…  tak si to užijte… to přijetí těla za vás nikdo neudělá … 
o své tělo se můžete starat s láskou a péčí …
k témat najdete něco i na https://www.youtube.com/watch?v=9cwzvu_mlyE 
At se daří.
mmj. tvářičky jsou znakem mladosti… co by za ně starší daly …nechávají si tam dávat výplně…
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.