Destruktivní myšlenky

Jakub zeptal se před 5 měsíců

Dobrý den.
Již asi půl roku mám dstruktivní myšlenky zaměřené na ostatní lidi. Myslím tím že když vidím někoho a vedle něho nůž tak si představuji jak mu ublížit „obrazně řečeno“ a není to jen o tom ubližovat někomu předměty, před pár dny mi proběhla představa jak jsem uslapal moji dceru když mi lehká u nohou. Nikdy by jsem nikomu neublížil a už vůbec ne moji dceři. Ale jakmile se mi v v těchto představách začala ukazovat i moje dcera tak už to potřebují řešit. Čím bližší mi osoba je, tak tím je to horší. Mohu poprosit jak s tímto problémem bojovat, nebo zda mám vyhledat odbornou pomoc?
Děkuji Jakub.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 4 měsíce

Milý Jakube,
je třeba vědět, že je rozdíl mezi myšlenkou a činem… bylo by fajn se na sebe nezlobit kvuli nim,  neztotožnovat se, nevyvíjet na ty myšlenky odpor a ani je neposilovat – tzn. dopracovat se k tomu, že je budete pozorovat a necháte je odplynout, že budete vědět, že myšlenky nejste vy….
Mužete pohledat – práce s obsedantními myšlenkami, i když více doporučuji strategii výše uvedenou…
Můžete se stavit a mužeme probrat i technicky výše uvedené… třeba i online 
Přeji vše dobré.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.