Diagnostika deprese

Ela zeptal se před 2 roky

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli je možné mít depresi, aniž by to terapeut poznal / diagnostikoval. Splňuji v podstatě všechny kritéria – ztráta motivace, velká únava (mám problémy i s běžnými činnostmi jako je česání vlasů, oblékání), častá disociace, cítím se odříznutá od světa. Mám problém jíst před jinými lidmi, často proto nejím, ani když mám velký hlad. Tajně si beru jídlo k sobě do pokoje a tam se přejídám. V posledních měsících jsem hodně přibrala. Mám časté sebevražedné myšlenky – v podstatě každý den. Koupila jsem si pilulky, s jejichž pomocí jsem se chtěla zabít, ale nakonec jsem to neudělala. Nesebepoškozuju se pravidelně, ale několikrát už jsem se řezala.  Celkem jsem vystřídala 2 psychology. U jedné psycholožky jsem na sezení byla čtyřikrát, u druhého psychologa dvakrát. Kreslila jsem obrázky stormu, rodiny a druhý psycholog mi dělal i jakýsi test, při kterém mi ukazoval obrázky rukou a já jsem měla říkat, jakou činnost podle mě dané ruce provádějí. Dozvěděla jsem se, že nejspíš žádným duševním onemocněním netrpím. Objevili pouze velmi vysokou hladinu stresu a úzkosti, ale na depresi se mě neptal nikdo. Příliš jsem se bála o svých problémech mluvit, ale říkám si, že kdybych skutečně depresi měla, přece by to na mě nebo na těch testech poznali. Chtěla jsem se zeptat, jestli je možné, že tímto onemocněním trpím a oni to jen nepoznali, nebo jsem zkrátka teenager (je mi 16 let) a tyto věci jsou normální. Děkuji za odpověď!

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá Elo, 
vypadá to, že psychologové depresi nediagnostikovali – z těch testů holt úplně nebyla do očí – máte asi tu lehčí formu … určitá míra vyrovnávání se se životem k vašemu věku patří, ale nikoliv to, co popisujete … co to pro vás znamená, když si řekneme, že máte depresi … 
Vyhledáte psychiatra kvuli lékům – ok, řekněte to, co píšete tady – asi by bylo vhodné použít slovo depersonalizaci ?  … budete dělat ještě něco jiného ?
Můžete začít brát ihned přírodní antidepresivum – L-tryptofan – 400mg/denně + B6
přeji vše dobré.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.