Dlouhodobá deprese

Kateřina Bittnarová zeptal se před 4 měsíce

Dobrý den,
Od malička žiju ve stavu sebe nenávisti, strachu a deprese.
Výchovu jsem měla jako skoro každý. Vařečka, pásek, hodinové hučení do hlavy jak jsem neschopná a další.
Od sedmnácti se snažím žít sama nebo s přítelem. Nyní jsem již osm let s přítelem, který si koupil dům.
Bohužel je zde problém. A to jsem já. Nikdy jsem se nenaučila sebe lásce. Mám zapsáno, že je to sobecké a hanebné. Proto jsem se zbourila a jednb dobu byla opravdu exot. Modré vlasy, extravagantní oblečení.
Bohužel to ale lákalo lidi. Jsem samotářská osoba, ke všemu introvert. Nemám ráda společenské akce nebo už vůbec rodinné sešlosti.
Ale k věci. Ráda bych se naučila aspoň vypadat šťastně. Rodina a všichni co znám věří, že deprese je jen žádost o listost, kterou vyžadují děti. Proto jsem trapná a směšná. Takže bych se chtěla nechat opravit. Lobotomie by byla super možnost, ale nevěřím, že ji na našem území ještě někdo dělá.
Nežádám lítost ani nic takového, doufala jsem jen v pochopení. To mi bohužel nikdo nedal, tudíž věřím, že je se mnou opravdu něco špatně.
Sebepozkozovani jsem už ukončila, bylo to zbytečné a opět trapné. Pocit skvělý, ale facky a pěstí jsou méně viditelné, tudíž nikdo neví.
Prosím o radu, jak vypadat šťastně, jak schovat mou méněcennost a jak mohu být pro ostatní co nejdokonalejší (vím, že dokonalost neexistuje).
Předem moc děkuji

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 měsíce

Milá Katko,
možná to nevíte, ale z vašeho psaní je cítit ohromná síla. 
Přeju vám, abyste žila v souladu se sebou. Bohužel zcela nerozumím tomu, co byste ráda a jak žijete – v čem je problém ve vztahu s vaším přítelem? Nechcete se sejít at už s vámi nebo i s ním? 
Co vlastně ta bytost ve vás, která vás fackuje chce dosáhnout od té bytosti, která je fackována. Pojdte, budeme si hrát s vnitřními bytostmi … 
Mít soucit se sebou, nikoliv lítost – to může podpořit.
Tak se budu těšit ze setkání na živo nebo online.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.