dlouhodobá nezaměstnanost

Manželka zeptal se před 6 měsíců

Dobrý den,
můj manžel již dvacet let nepracuje, z toho mu asi dvanáct let platím zdravotní pojištění, což není levné. Už si přesně nepamatuji za jakých okolností jsme se tak dohodli. Dosud jsem to finančně zvládala, ale nyní začínají studovat děti a peníze nestačí. Našla jsem si tedy druhou práci a ho požádala, ať se aspoň zaregistruje na úřadu práce, ať můžu pojištění přestat platit. To odmítá. Když začnu o rozvodu, vyhrožuje mi sebevraždou. Mám strach, že když přestanu jeho zdravotní platit, může dojít na to, že mi do bytu napochoduje exekutor, i když tam fakticky manželovi nic nepatří, protože ho už mám dvacet let na krku se vším všudy. Jak byste v mém případě postupovala.  Díky za odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 6 měsíců

Milá manželko,
po přečtení jsem si říkala, že to je síla … naprosto nepochopitelné … 
Příběh odpovídá tomu, že manželství je ekonomický svazek … Obratte se na soud … proberte to s právníkem …
Ze zákona on je povinen přispívat dle svých možností… 
Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.