první láska – třídní láska – krize

Sára zeptal se před 7 měsíců

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. S přítelem jsme spolu byli rok a půl a teď mi z ničeho nic, ze dne na den řekl, že potřebuje čas sám na sebe a na sport kterému se začal věnovat. Chodíme spolu do třídy na střední škole. Strašně moc ho miluju, ale nevim co mam ted delat. Je to 12 dní co se to stalo. ještě pred tydnem bych byla ráda kdyby se ke mne vrátil, ale teď ani nevím, zda bych dokázala v tom vztahu byt. Ale na jednu stranu ho nemůžu nechat jen tak odejit. Byla to moje první laska, první přítel, vše poprve. Bavíme se jakžtakž normálně, nechce být za zle, ale ja prostě nevím co mam dělat. Když se začal v průběhu vztahu věnovat tomu sportu, tak jsme se docela casto hádali, nejdříve kvůli kravinam, ale potom kvůli tomu, že na me neměl čas a td. Já se snažila to vyřešit, dát mu čas, uvědomila jsem si svoje chyby, ale potom co mi napsal, že potřebuje čas na to, aby se rozhodl zda vztah chce nebo ne , všechno to ze me tak odpadlo a už jsem ani nevěděla, jestli se dál snažit.. tak jsem to před týdnem celé ukoncila ale ne kvůli tomu, ze bych ho nemilovala nebo tak něco, jen protože jsme nechtěla čekat a snazit se , když ani neví jestli vztah chce nebo ne.. chtěla bych poradit co teď delat, když jsme spolu ve třídě a jestli jsem udělala dobře. Děkuju

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 5 měsíců

Milá Sáro,
první láska  a třídní láska, to má své uskalí.  Budete muset to nějak odžít.
Z psaní mi vyplývá, že vy jste žena, dívka, která by ráda stálou blízkost, na vztahu pracovala a váš přítel se chce rozvíjet mimo vztah … v podstatě klasické dilema vztahu, dilema pojetí vztahu muže a ženy…  během střední školy je přirozené, že se člověk rozvíjí i mimo vztah … jak jinak by se z něj stala osobnost ?
Zkuste vy stáhnout svou energii k sobě. Neodávat se mu tolik. Chápu, že to muže být moc těžké … ale je to nutné. Tvořte sebe, své království…
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.