dokáže dať žena druhú šancu ?

Patrik zeptal se před 11 měsíců

Dobrý deň,
už viac ako rok mám problém, že sa neviem odpútať od bývalej priateľky. Teda už rok som sa ju snažil získať naspäť. Veľa som prosil, prosil a ešte raz prosil. Veľa som sa ospravedlňoval, čím som sa ponížil v jej očiach. Vraj nepoznám sebahodnotu.
Mám 28, ona 25 rokov. Dôvod rozchodu bol na začiatku ako keby nie všetko vykomunikované a klamstvá. Podľa môjho názoru ospravedlniteľné, ale ona ťažko odpúšťa. Kvázi sa to ukončilo jej ročným odchodom do zahraničia. Vyprchala z nej láska. Venuje sa svojmu ťažko chorému dieťaťu. Ona sa rozišla so mnou. Tým prosením prestala vo mne vidieť chlapa. Vyjadruje sa aj tak, že momentálne ani nikoho nehľadá.
Boli chyby, ktoré som robil a viem o nich. Ospravedlňoval som sa rok a prosil o nápravu a šancu. Viem, že raz by mi aj odpustila, ale moje prosenie a ponižovanie urobilo presný opak toho, čo som chcel. Asi najlepšie by bolo dlhší čas s ňou nekomunikovať. No moje výčitky a silné chcenie veci napraviť ma lákajú jej písať. Ľúbim ju.
Som si plne vedomý jej života s chorým dieťaťom a chcem jej pomôcť. No ona tvrdí, že nechce byť pokusný králik. Odmieta ma a necíti také niečo ako cítim ja. Venuje sa dieťaťu a moje prosenie veci pokazilo. Keby ma ľúbila, tak by neriešila také veci ako teraz. Vraj mi neverí, vraj by som to nezvládol a rôzne iné výhovorky.
Ako je dokážem, že som chlap?
Nechce komunikovať ani na kamarátskej úrovni a nechce ani stretnutie.
Je šanca, že dokáže žena dať znovu šancu?
Ako ju znova získať?
Ďakujem

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 11 měsíců

Milý Patriku,
mrzí mne – že nerozumíte slovu NE.
mohu pochopit, že ztráta lásky vás bolí – je to zkušenost např. že klamstvá lásce neprospívají … 
Nebudte žebrákem o lásku – láska bud je nebo není – můžeme ji vědomě rozvíjet, ale nic takového se neděje – vy jste jak malé dítě, které si chce vydupat lásku této ženy …
Patulko, žen je milion – jen maminka je jedna …
Proč tak umíněně máte pocit, že potřřebujete tuto – proč se tak domáháte lásky tam, kde není …
Doporučuji na toto téma konzultaci u psychologa – třeba i u mne online.
Věřím, že vám můžeme uzdravit srdíčko, sebeláskou tak, abyste si mohl dopřát partnerskou lásku a uvděl, že to, že vás tato žena odmítla je pro vás darem.
Přeji vše dobré.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.