domaci-nasili

Eva zeptal se před 3 roky

Dobrý den, prosím o radu, jak mohu pomoci synovi (31let),který je svojí manželkou (určitě psychicky a asi i fyzicky) týrán. Neustále ho ponižuje (on má VŠ), vyhrožuje a vydírá přes děti (2 roky a 1/2 roku). Musí jí poslouchat, ona sama říká, že se vdala, aby se o ní manžel staral. Je na mateřské, neuklízí, skoro nevaří a o děti se také nechce starat. Nejradši sedí mezi použitými plenami, čistým a špinavým prádlem a mačká mobil. Syna se snaží izolovat od jeho rodiny, nechce aby chodil do práce. Když má home office, tak se musí starat o děti. Nepije, ale před 14 dny byl se svým nadřízeným na pivu a přišel trochu opilý.Ona mě ve 22. 15 hod. zatelefonovala, abych přijela, že to doma nezvládá, protože se opil, křičí, budí děti a vše pozvracel. Nastartovala jsem auto a za 1/4 hodiny jsem tam byla. Děti spaly, nic nebylo pozvraceno,ani zvratky nebyly cítit, syn byl nahý a schoulený ve vaně, třásl se zimou a ona ho s velkou radostí sprchovala studenou vodou, teplou zastavila ve stoupačce. Když jsem vešla do bytu, zavelela, aby z vany vylezl, oblékl, a na mě zařvala, ať si ho odvezu. Řekla jsem jí,jestli se nestydí vyhazovat syna z mého bytu. Odpověď – nestydím, já mám 2 děti. Neodvezla jsem ho, zůstala jsem tam celou noc. Ráno na mě začala opět křičet, když slyšela, že se synem mluvím. Syn mně pouze řekl, že chtěl utéct od reality. Já jsem odjela. Po probdělé noci jsem neměla sílu se na  ni vůbec podívat. Byla jsem stále v šoku.  Další den mně syn řekl, že si to zasloužil, a že jim rozvracím manželství. O víkendu přijel se starším vnukem a řekl, že upadl v garáži, když ji vyklízel, a že má asi zlomený malíček. Měl ho nateklý a modřiny po těle. K lékaři nechtěl. Nevím, jak s ním mám jednat, aby \\\“otevřel\\\“ oči a uvědomil si, že takhle se zničí (má problémy s tlakem). Sám sebe jako oběť nevidí. Bohužel to vidím já, sousedi a včera jsem zjistila, že i jeho kamarád a spolužák ze školy. Prosím, jak mohu synovi pomoci, aby ho nezničila. Mockrát děkuji za odpověď Eva O.    

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 roky

Milá Evi,
takto to skutečně vypadá hrůzostrašně. Bohužel pomoci obětem domácího násilí proti jejich vůli mnoho nemůžeme. Napadá mne otázka, jaký vztah má syn s otcem, jaké funkční vztahy viděl.
Sama cítíte, že vy se musíte držet v povzdálí, nebo se vše otočí proti vám. Myslete na sebe… uvědomte si, že syn si tento způsob života vybírá, stante se pouhou pozorovatelkou… když bude mít chut s vámi mluvit, budte v roli kamarádky… až přijde čas, cestu si najde… Ted tam má dvě malinké děti a zkouší najít svou cestu partnerstvím….
Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.