Dospělé dítě

kapa zeptal se před 4 roky

Dobrý den,
prosím o Váš názor na situaci, ve které se ocitla naše rodina. Naše dcera má již 8 měsíců vztah se svým spolužákem z gymnázia. Oběma je čerstvě 18 let. Rádi jsme jejího partnera poznali a po nějaké chvíli jsme začali tolerovat jeho přespávání u nás, z čehož se postupem času stala každodenní samozřejmost. Hlavním důvodem je, že dceřin přítel si podle jeho slov „absolutně nerozumí s rodiči“. Z toho co jsem měla možnost vysledovat je jejich vztah skutečně dost chladný. Pokud ho maminka kontaktuje, je to výhradně telefonem. Z toho co zaslechnu jde vždy o vyhrocený hovor, který často končí hádkou. Otec bude zřejmě dost autoritativní a rovněž mezi nimi dochází ke střetům. Podle slov dceřina přítele po něm požadují nesmysly, nepodpoří ho, o vše se jich musí doprošovat. Uvázli na mrtvém bodě, kdy ani jeden nechce ustoupit. Nedohodli se ani na návštěvě odborníka-poradny. 
Na jednu stranu je mi ho pochopitelně líto. Na druhou stranu mám pochybnosti, jestli děláme dobře, že ho v podstatě u nás „skrýváme“ a on situaci s rodiči neřeší. Ráda bych ho podpořila, ale nevím jak.
Děkuji za Váš názor
KaPa

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.