dotaz

Ondra Free zeptal se před 4 měsíce

dobrý den, jmenuji se Ondřej F, je mi 16 let. Jsme s přítelkyní spolu už necelých deset měsíců. Ale v poslední době mám takový pocit jako bych ji už nemiloval i když vím že jí miluji a nechci ji ztratit protože pro mě znamená hodně. Nedávno mi odvezli babičku do nemocnice a její stav není dobrý od té doby jsme  se s přítelkyní trochu hádali často ale né moc. Až na tento čtvrtek a včerejšek. Ve čtvrtek jsme se pohádali kvůli tomu že mi nejdřív řekla že se mnou a s rodinou pojede na výlet, poté mi napsala že nepojede že je její mamka naštvaná že někam jede. A já ji pak vyčítal že jí na mě nezáleží a tak…..vím že to jsem udělal chybu. Ale bylo mi líto že jsme se dlouho neviděli jelikož jsem byl u babičky, a ona mi neustále psala že mě chce už vidět sice chápala že jsme u babičky kvůli zdraví a nic mi nevyčítala jen se jí stýskalo, a tak mě zklamalo to že teď s námi nejede i když mě chce vidět a celý týden mi píše jak se jí stýská. Druhý den na výletě jsem na to celou dobu myslel a říkal jsem si co asi dělá a přemýšlel jsem nad věcmi které mě naštvaly když mi je přítelkyně řekla, měl jsem chuť jí je vyčíst ale to jsem nechtěl protože ji snad miluji. Nakonec když jsme večer přijeli a já ji napsal napadlo mě zda jí ještě vůbec miluji nebo zda vůbec ještě něco k ní cítím to všechno i přes to jak jsem spěchal jí napsat. Neměl jsem ten pocit co jsem měl vždy když jsem ji napsal, neusmal jsem se když jsem projížděl naše fotky, A nakonec jsem se rozbrečel, že s ní chci být a že jí nechci ztratit i přes to že nevím zda ji miluji. K tomu nám přišla zpráva že nevíme jak to bude s babičkou. Dnes jsme spolu byly, moc jsem pocity nevnímal ale vím že jsem měl strašnou radost když jsem ji viděl jelikož jsem se na ni těšil po tom dlouhém týdnů. A nežárlil jsem jako dřív, když mě přítelkyně provokovala s tím že si psala s kamarádkou, kterou já nemám moc v oblibě . Nakonec jsme si dali snad miliony pusinek při kterých mi bylo fajn, a strašně moc jsme se objímali. A před odjezdem jsme si dali jen malou pusu aby jsem stihl doběhnout autobus který mi skoro ujel.  A tak se chci zeptat Myslíte že je to pořád láska z mé strany nebo že už nemá nic cenu? A nebo si to že ji miluji už říká jen mozek? Přítelkyně vše ví protože si říkáme všechno. Víte já ji nechci ztratit, ale je toho na mě nějak moc poslední dobou předem děkuji za odpověď 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 měsíce

Milý Ondro,
láska přichází ve vlnách … také se s ní učíme zacházet … vztah má vývojové fáze …  je vám 16let – učíte se vyrovnávat citové hnutí a praktivcké fungování. Hezké je také se naučit srdce pozorovat, opečovávát a povzbuzovat. Ondro, asi by bylo dobré pohledat si něco o Triangulární teorii lásky a o vývojových fázích vztahu. Také doporučuji knihu o vývoji vztahu Enneagram partnerských vztahů (bud v knihovně nebo v antikvariátech https://muj-antikvariat.cz/ ) . Tady cca v říjnu https://rovena.info/seminar – zveřejním první lekci partnerské školy, kde probereme podrobněji milostné pouto a jiné uvodní záležitosti.
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.