dotaz

22 zeptal se před 1 rokem

Dobrý den, už dlouho se potýkám s tím, že mám jakoby dvě strany. Dobrou a špatnou. To asi máme všichni, ale mývám extrémy. Jedna moje část je dost agresivní, má chuť popadnou nůž a jen tak ho někomu vrazit do ruky, nebo mívám představy, jak někomu ubližuji. Až do detailů. Jak jsem již řekla, že je tam ta dobrá strana. To je ta strana, která brzdí v realizaci těchto nechutně uspokojujících představ. Možná to zní vymyšleně, ale já se s tím každý den potýkám. Je to docela náročné, protože jsem cholerik, a v afektech mám nutkání sáhnou po nuž, dát pěstí, nebi jen tomu člověku/zvířeti ublížit. Samozřejmě to ještě tak daleko u člověka nezašlo, ale těm vzířatům to dávám pěkně sežrat. Momentálně mám králíka, pěkně mě pokouší. Mám vážně chutě s ním něco udělat, ale to dobrá straně je racionální a ví, že by se na to přišlo . Taky musím popsat i svoje emoce. T dobrá strana je má, ale jsou takové jakoby byly vymyšlené, jako bych kopírovala pocity lidí, situací a pak se tak chovala. Ta zla je jakoby nemá, je tam pocit vzrušení, uspokojení a to jen v případě představ o kterých jsem psala. Jinak jsem dost chladná, neempatická. Vzrušuje mě krev, také když lidé nedýchají, nebo když se jim ubližuje tak že křičí bolestí. Toto všechno dokážu popsat, protože vím, že toto píšu z té dobré strany, která si uvědomuje, že je něco špatně. Není to tak, že bych měla vyloženě dvě osobnosti, já totiž tyhle dvě strany dokážu spojit v jedno, ale fungovat nedokážu dlouho. Chtěla bych radu, nechci ještě za někým jít. Taky bych měla dodat, že co se týče socializace, jak jsem již psala, vím jak se chovat a reagovat, ale pokud jde o lásku, tak tam to nedokážu pochopit. Nedokážu si někoho najít. Nevím, proč se lidé milují, nechápu to, nerozumím. Velice Vám děkuji.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milý 22,
je dobré vědět, že máte v sobě podosobnost, která chce ubližovat jiným živým bytostem. Je dobré o ni vědět a hledat a nacházet cestu – co s ní – to  překračuje rámec této psychologické online poradny. Mohu nabídnout psychologickou online poradnu konzultaci. 
prověřte také vztah k sobě – vůči sobě máte chut rozvíjet péči nebo si ubližovat?
Zkuste rozvíjet nacitování … 
Více popř. individuálně.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.