Ztráta libida a sexuální touhy

Roman zeptal se před 2 roky

Dobrý den… úplně jsem v padesáti letech ztratil chuť na sex….miluji svou paní,ale vůbec necítím touhu …ani jiné ženy mě nelakaji, úplně jsem zapomněl na sex, jakoby neexistoval… vůbec tomu nerozumím… má žena se tím trápí a já také…. děkuji za jakoukoliv odpověď a radu… Roman

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milý Romane,
Sexuální touhu ovlivňují především následující látky: dopamin, acetylcholin, serotonin, kyselina gama-aminomáselná (GABA) a testosteron. Pokud mozek některou z nich začne produkovat v menším množství, problém je na světě. I když některé studie neprokázaly souvislost mezi hladinou testosteronu a sexuální touhou. Libido se také zvyšuje díky bohaté letní zásobě slunečního záření. To je totiž spojováno s produkcí serotoninu v lidském těle, kterému se přezdívá hormon štěstí a radosti. Důvodů, proč je libido oslabeno nebo mizí, je celá řada. Jednou z příčin může být nízký stav bílkovin. Velmi častou příčinou bývá stres (pracovní, ale i v rodině), únava, dlouhodobé nemoci, někdy jsou na vině léky (třeba antidepresiva).
Přiměřené množství pohybu rovněž podporuje sexuální aktivitu. Neznám konkrétně vás, proto informace jsou obecné. Doporučuji navštívit sexuologa lékaře kvůli doporučení vhodných preparátů. Můžete také rozvíjet kundaliny meditaci a jiné léčebné meditace, které propoují srdce a sex – v té věci se na mne můžete obrátit.
přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.