Dotaz partner – OCD – projevy – vliv na parnterství

Michaela zeptal se před 12 měsíců

Dobrý den,
ráda bych názor, zda-li je možnost, že by měl partner nějakou poruchu. Jedná se o to, že vše v bytě musí být srovnané dle něj. Když se posadíme na gauč, musí se následně uhladit. Postel musí být uhlazena a ustlána dle něj, pokud to tak není přestele se. Nejdřív jsem tomu nevěnovala moc pozornost ale věci se stupňují. Srovnávají se i židle u stolu,  hračky od dcery, pořád chodí a vše po ní uklízí i když to za chvíli vytahá znova a poslouchám jak je všude bordel i když není. Nejsme domácnost že by se někde mohla válet nějaká ponožka nebo špinavá sklenička, protože by to nesnesl. Už jsem se zmínila, že by měl najít nějakou pomoc, že to co dělá není normální ale nevím jestli je to na odbornou pomoc a nebo je prostě “magor”. Děkuji.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 11 měsíců

Milá Míšo,
co se týče odborné diagnózy můžeme mluvit o OCD (z angl. obsessive-compulsive disorder) je neurotická duševní porucha při které člověka trápí opakované myšlenky (nazývané „obsese“) nebo cítí potřebu opakovaně provádět určité rituály (nazývané „kompulze“) v míře, která vyvolává strach nebo zhoršuje obecné fungování člověka. Člověka k tomu nutí nějaký podvědomý strach, frustrace  a není ochoten se mu vystavit – hledá racionalizace, že jeho jendání je v pořádku, přestože vlastně brání přirozenému životu jak jeho tak okolí.  Je na vás, jak s ním tuto hru budete hrát a na něm, jak upřednostní své obsese před pohodovým životem s vámi… Můžete přijít společně do mé partnerské poradny, kde se na téma podíváme z pohledu partnerství. 
Přeji vše dobré.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.