Dotaz – smutek po rozchodu – možnost vědomého vztahu

Psychologická, partnerská i manželská online poradna zdarmaDotaz – smutek po rozchodu – možnost vědomého vztahu
Gabrielkaa zeptal se před 3 měsíce

Dobrý den . Mám takovou komplikovanou situaci . S přítelem jsem se nedávno rozešla ale nevím jestli jsem udělala chybu . Náš vztah byl dokonalý až na pár chyb který dělá každý člověk akurat jich můj přítel dělal až moc a často za sebou . Často mě nutil do nějakých věcí a moc mi nevěřil , když jsem třeba chtěla jít ven s nějakou kamarádkou jen já bez něj tak byl vždycky zklamanej a smutnej měl totiž pocit že s nim nechci trávit čas a tak chodil všude semnou ale po nějaké době mi to začalo vadit protože jsem se cítila jako ve vězení,když jsem se mu to snažila vysvětlit, tak mě nepochopil a vždycky jsme se začali hádat . Taky měl často pocit že ho nemiluji a chtěl to nejak dokázat ale já mu několikrát říkala že ho muluji a dělala jsem pro něj opravdu hodně . Často nerespektoval moje slovo NE A NECHCI když jsem s nim třeba nechtěla mít sex z nějakého důvodu . Chci se jen zeptat jestli by se to dalo nějak řešit a jestli bych tomu měla dát nějakou šanci nebo ne . Mám k němu velké citové pouto protoze je to jediný muž který mě přijmul takovou jakou jsem a v hodně věcech jsme si i rozuměli . Teďka když jsem bez něj tak se cítím strašně osaměle nemůžu spát ani pomalu nemám chuť k jídlu , nic mě nebaví a většinu času probrečím .

 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 měsíce

Milá Gabrielko,
v podstate oba prožíváte celistvost skrze druhého ….  Vy ted prožíváte bolest z odloučení obdobnou, kterou zažívá váš partner v situacích, kdy se cítí vámi odložen. Když byste pojali váš vztah jako výzvu ke společnému učení se a rustu, muže to být pro vás oba velmi inspirující i obohacující … V podstatě by bylo vhodné spolu sdílet vnitřní obavy a nejistoty – zároven si poskytnout podporu, že věříte, že ten druhý zvládne být i sám … že zvládáte takový tanec – spolu na těsno – i odloučení – když se na tu cestu vydáte, doporučuji, abychom se setkali a bude mi ctí vás provázet na cestě vědomého vztahu.  Každého z vás čeká práce s vlastními emocemi, které se týkají – svobod – nesvobody, připoutanosti – opuštění… s pocity duvěry a neduvery v sebe i v druhého … 
Přeji vše dobré.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.